Вчора, 2 грудня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович публічно звітував про свою роботу за рік. Його виступу передувало відео з опитуванням жителів Кропивницького, які переважно схвально оцінювали його роботу щодо розвитку громадського транспорту, ремонту доріг і медичних закладів. Серед недоліків називали стан Інгулу, центральної площі і тепломереж. Не зважаючи на те, що реформувати систему теплопостачання обласного центру Андрій Райкович обіцяв ще в 2015 році, вперше балотуючись на міського голову, обіцяє те саме і шість років потому. Й не виключено, що обіцятиме й на наступних виборах міського голови. Бо попри начебто якісь напрацювання, конкретики, скільки років знадобиться місту для реалізації цього критично потрібного, але масштабного проєкту – так і не прозвучало. Прихильниця ж Андрія Райковича Людмила Шубіна побажала йому готуватися до третьої каденції міського голови, якщо не встигне вирішити проблему централізованого опалення до кінця нинішньої. Про що говорив міський голова, за що хвалив себе й свою команду і що обіцяв жителям Кропивницького – читайте далі.
Андрій Райкович звітував в актовій залі міської ради перед своїми підлеглими, представниками громадськості та журналістами. Почути його промову можуть всі бажаючі завдяки запису трансляції на ютуб-каналі міської ради. Десь на середині двохгодинного заходу Андрій Павлович пожартував, що якби дозволяв формат, то він виступав би й три години, бо добре підготовлений, як на партійних зборах. Що мав на увазі очільник міської ради – що добре володіє інформацією чи увагою аудиторії – сказати складно. Однак, як на сторонній погляд, підготувався чи підготували Андрія Павловича і справді непогано. Він мінімально вдавався до експромту, хоча й не без того, і максимально тримався підготовленого та роздрукованого помічниками тексту, вдало акцентував увагу та вигідних моментах й непомітно уникав конкретики в “слизьких” питаннях.
ЕКОНОМІКА
Так, економічному блоку Андрій Райкович присвятив чи не найменше часу в своєму виступі. Розповів про те, що завдяки новому сучасному ЦНАПу Кропивницький – серед лідерів за започаткуванням бізнесу, що майже 140 мільйонів гривень коштів із різних бюджетів, фондів та державної субвенції міська влада використала по-господарськи й щоденно працює над наповненням бюджету. Проте жодної цифри, яка б про це свідчила, не прозвучало. Зокрема, скільки ж надходило і надходить до бюджету від оренди міської землі й майна, наскільки ефективно ведеться робота з боржниками і т.п.
ОСВІТА
За словами Андрія Райковича, за видатками й увагою міської влади протягом року домінувала галузь освіти. Так, кошти спрямовували на її цифровізацію, санацію приміщень, енергоощадні технології, оснащення профільних кабінетів, ремонт спортзалів та харчоблоків, створення міжшкільного ресурсного комбінату на базі НВО “Мрія”. Наступного року аналогічний комбінат для професійної підготовки старшокласників збираються відкрити на базі 16-ої школи. Ремонт одного харчоблоку, зокрема, в 25-ій школі, обійшовся в 6,5 мільйонів гривень.
МЕДИЦИНА
Андрій Райкович акцентував увагу на тому, що місто відкрило діагностичний центр із сучасним томографом, самотужки – без допомоги держави збудувало легеневе відділення на базі Центральної міської лікарні, яке обійшлося бюджету в 50 мільйонів гривень. Не рахуючи коштів на забезпечення медиків ковідного відділення захисними костюмами та доплатами. Наразі ж міська влада працює над розбудовою на базі медико-санітарної частини №19 сучасного лікувально-реабілітаційного центру.
“Ми придбали рентгенапарат, відремонтували приміщення для рентгенкабінету, купили кисневий генератор за кошти державного бюджету. Це буде потужний реабілітаційний заклад”, – переконаний Андрій Райкович. – “Ми збудували дорогу через мікрорайон Кущівки до цього закладу і закупили нові автобуси”.
За програмою Президента України “Велике будівництво” завершили будівництво нового приймального відділення лікарні швидкої медичної допомоги та наразі підготували до ремонту операційний блок медзакладу. Відділення неонатальної служби міського пологового будинку з функціями перинатального центру забезпечили необхідним сучасним обладнанням. У планах – реконструкція дитячої поліклініки по вулиці Шевченка, дитячої стоматології, а також поліклініки на Балашівці.
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
Також, як розповів Андрій Райкович, значно збільшено фінансування допомог учасникам бойових дій і ветеранам АТО, чорнобильцям, родинам загиблих, дітям з інвалідністю, на обслуговування безхатченків, дітей-сиріт та інших категорій. Створено шелтер та мобільну бригаду для допомоги жертвам домашнього насилля. Крім того місто придбало соціальний мікроавтобус, яким користуються люди не тільки з інвалідністю, а й похилого віку. Він також щоденно підвозить до центру соціальної реабілітації дітей з особливими потребами. Крім того місто забезпечує власним коштом перевезення в громадському транспорті 70 тисяч пільговиків.
ТРАНСПОРТ
“Ще кілька років тому в нас були розмови не про пільговий проїзд, а як узагалі кудись доїхати. За 5 років, ми не просто припинили монополію приватних маршруток, не просто відродили і поставили на ноги комунальне транспортне підприємство, а придбали 100 великогабаритних автобусів і тройлебусів. Хто мріяв, що на селище Нове ходитимуть тролейбуси з автономним ходом? Цього року на маршрути виїхали ще 10 нових автобусів”, – зазначив Андрій Райкович.
Він висловив переконання, що якби не новий комунальний транспорт, то в умовах карантину місто чекав би транспортний колапс. Наразі через те, що комунальні автобуси та тролейбуси їздять напівпорожні, комунальне підприємство несе збитки і місто змушене виділяти на його підтримку додатково 100 тисяч гривень.
“Їх можна було б спрямувати на дорожнє будівництво, бо сучасний транспорт потребує і сучасних доріг. Адже жоден із промисловців, вантажівки яких розбивають дорожнє покриття, не прийшов і не сказав, що хоче допомогти з дорогами”, – поскаржився очільник міста.
ІНФРАСТРУКТУРА
“Площа проєктується, розробляється. Пішохідна Дворцова теж потребує реконструкції, щоб підкреслити чудову архітектуру. Я не маю на увазі ресторан “Весна”…”, -намагався бути дотепним Андрій Райкович.
А також пообіцяв, що в 2022-ому допроєктують першу чергу набережної і збудують в рамках президентської ініціативи урбан-парк та спортивний мультиплекс.
ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Головним же завданням на 2021-ий і наступні за ним роки Андрій Райкович назвав реконструкцію системи теплопостачання міста.
“Шостий рік – це серйозний кейс і досвід, який дає розуміння, що має бути невідкладним. Головним проєктом на наступні роки буде реконструкція системи теплопостачання. Відступати, відкладати, чекати більше ніяк! Це смерті подібно. Нинішній, як і попередні опалювальні сезони, це демонструють щодня і щоночі. Можна бити докорами, чому так пізно, чому раніше не зробив. Можна, але раніше ніхто до нас і не думав, що ця річ необхідна і її необхідно роботи”, – в звичній манері “кращий захист – це напад” продовжував міський голова.
Він зазначив, що міська влада готова залучити кредитний ресурс як міжнародних фінансових структур, так і українських банків, щоб у 2022 році приступити до реконструкції системи опалення. Щоправда, що вона конкретно передбачає, достеменно невідомо. Адже за останні 6 років міська влада озвучувала кілька варіантів – від повної відмови від центрального опалення і переведення соціального й житлового фонду на автономне опалення та модульні котельні – до менш радикальних. Принаймні останнім часом йшлося лише про відключення від центрального опалення будинків з кількома квартирами без автономок. Як реалізовується програма переведення квартир у таких будинках із центрального опалення на автономне, чи отримують малозабезпечені верстви населення обіцяну владою допомогу – теж не прозвучало.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: