Вчора у Кропивницькому відбулася прес-конференція народного депутата Олександра Горбунова та експерта Центрального офісу реформ Юрія Ганущака, під час якої йшлося про зміни меж районів Кіровоградської області. Спікери запевнили, що відповідні зміни заплановані в рамках концепції реформи місцевого самоврядування та не стосуватимуться меж самих областей.
«В кінці минулого тижня ми з колегами, Миколою Федоруком та Андрієм Рекою, зареєстрували законопроект про зміну меж районів. Після чого відразу почали лунати дзвінки від міських голів та з районів», – розповів Олександр Горбунов. – «Але ті процеси, що запущені сьогодні на місцевому рівні, повинні отримати логічне розв’язання, це наше бачення».
Оскільки, за словами нардепа, після завершення децентралізації основні функції райдержадміністрацій переберуть на себе об’єднані територіальні громади, то в існуванні перших у нинішньому вигляді не буде потреби.
«Цей законопроект іде в руслі концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної реформи, затвердженої в квітні 2014 року», – зазначив Ганущак. – «І після створення ОТГ настає другий ментально складний етап – адміністративно-територіальної реформи».
Це питання, на думку експерта, вже назріло в регіонах, де велике покриття ОТГ, бо стосунки між ними та райдержадміністраціями стають нестерпними через дублювання повноважень.
«В 2020 році ми повинні вийти на остаточну нову мапу і новий територіально-адміністративний устрій. Замість 11 тисяч сільрад буде 1300-1400 громад. Замість 488 районів буде 100, межі областей не змінюватимуться. Немає сенсу їх міняти. Вони скомпоновані науково і технологічно правильно”, – запевнив він.
На запитання, за яким принципом визначали кількість районів та їхні центри, спікери пояснили, що орієнтувалися на економічну спроможність центрального населеного пункту, кількість населення, а також на вже створені госпітальні округи.
Аналогічні законопроекти зареєстровані вже й по іншим областям, де значне покриття території об’єднаними громадами.
Наразі пропонується створити Кропивницький, Олександрійський та Голованівський райони в нових межах. Однак цифра в три райони на всю область наразі, за словами Олександра Горбунова, не остаточна. Вивчається можливість створення від двох до п’яти районів. Нардеп зазначив, що готовий до конструктивного діалогу з громадами і місцевими органами влади.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: