Цими вихідними у Кропивницькому проходив Міжнародний фестиваль пісні й танцю «Об’єднаймо дітей мистецтвом», організатором якого став Культурно-мистецький фонд “Перспектива” Артема Стрижакова.
Спеціальні гості та члени журі поділились своїми враженнями від побаченого з “Без купюр”.
«Взагалі в цьому конкурсі я беру участь з другого фестивалю, тоді я був учасником й згодом мені випала честь стати членом журі. Я бачу, що фестиваль розвивається стрімко, щороку з’являється щось нове: свіжі імена, нові обличчя в журі, локації, номінації й мене це дуже тішить», – каже вокаліст, голова журі вокальної частини фестивалю Олексій Козачинський.
Оцінювати вокалістів до Кропивницького приїхала й відома українська співачка Марина Тимофійчук | NAVKA, з якою учасники фестивалю влаштували рекордний танцювальний екофлешмоб.
«Рівень фестивалю мене приємно вразив, в цьому велика заслуга організаторів та професійно підготовлених учасників. Приємно бачити, що викладачі обирають для своїх вихованців пісні здебільшого українською та англійською мовами», – ділиться співачка.
Щодо особистих критеріїв NAVKA зазначила, що для неї вагомою є автентичність пісні. А до оцінювання виконавців вона долучила й своїх інстаграм-фоловерів: знімала відривок виступу та влаштовувала голосування серед глядачів. За її словами, це допомогло об’єктивно оцінювати виступи.
«Я б хотіла не тільки обрати кращого, а й якимось чином надихнути тих, хто готовий розвиватись», – констатує Марина.
Особливим та почесним гостем й членом журі став народний артист України Григорій Чапкіс.
«В першу чергу, я в захваті від організації. Керівниця цього фестивалю Олександра Ткаченко сидить поруч з нами в журі, це говорить про найвищий рівень культури. Друге: є таке поняття «культура танцю». Ми, як члени журі, розуміємо, що в більшій мірі ми оцінюємо самодіяльні, колективи-початківці, але разом з цим, ми спостерігаємо чудову підготовку дітей, тренерів. Якісним є все: від костюмів до постановок. Мене здивувало те, що учасники не платили за участь у фестивалі. Це винятковий випадок. Таке буває надзвичайно рідко, я це можу констатувати завдяки своїй участі у подібних заходах», – розповідає Григорій Чапкіс.
Втім, він відзначив майже відсутність сюжетних номерів від колективів, і порадив тренерам звернути увагу не тільки на рухи, а й на ідею постановок.
«Те, що діти беруть участь у таких фестивалях – це по-справжньому історичні дні! Потім вони усім розповідатимуть, що вони є дипломантами Міжнародного фестивалю. Це все називається – свято, тому що переможених тут немає», – констатує Григорій Чапкіс.
У складі журі представником плеяди сучасних танцівників був Богдан Харлим – педагог Київських танцювальних шкіл та учасник телевізійних танцювальних шоу.
За його словами, такі фестивалі потрібні для того, аби колективи й тренери обмінювались досвідом, дізнавались щось нове й за рахунок створюваної атмосфери конкуренції, учасники підсвідомо намагалися перевершити інших.
Як писав «Без купюр», фестиваль «Обєднаймо дітей мистецтвом» у Кропивницькому проводився вже водинадцяте.
Цього року до Кропивницького з’їхалось 52 хореографічних колективи, 48 вокалістів-солістів, 20 вокальних ансамблів та 10 читців художнього слова з різних регіонів України та Кіровоградської області.
У рамках фестивалю учасники вже традиційно встановили національний рекорд України. Цього разу це був наймасовіший танцювальний екофлешмоб, присвячений Дню довкілля, що відзначається саме 21 квітня.
Представники Національного реєстру рекордів нарахували 1264 учасника екофлешмобу, покликаного привернути увагу суспільства до проблеми забруднення навколишнього середовища, в тому числі пластиком. Вихованці хореографічних колективів та вокалісти танцювали з пластиковими пляшками під популярну пісню “Татанці”, яку виконувала наживо сама авторка – Марина Тимофійчук – NAVKA.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: