Жителя Кіровоградщини, який звітував розвідці росії про дислокацію українських воїнів та розміщення військових об’єктів, визнали винним у державній зраді. Чоловік проведе за ґратами п’ятнадцять років.
Про це повідомили в Кіровоградській обласній прокуратурі.
Як з’ясував “Без купюр” у Єдиному державному реєстрі судових рішень, такий вирок жителю Кіровоградщини виніс Ленінський районний суд Кропивницького 17 березня.
Засуджений був раніше судимий Добровеличківським районним судом за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотиків, психотропів або їх аналогів без мети збуту. Проте його звільнили від призначеного покарання з іспитовим строком на рік.
Упродовж травня – липня 2023 року чоловік через Телеграм неодноразово надсилав представникам розвідки росії дані із координатами військових об’єктів та можливих місць дислокації українських військових.
Засуджений надсилав представнику рф фотознімки та координати Добровеличківської селищної ради, відеозапис та координати місця постійної дислокації військових, інформацію про місце дислокації одного із військових підрозділів поблизу його місця проживання, а також щодо конкретного населеного пункту, будівлі, де будуть розміщуватись військовослужбовці, їх приблизну кількість та рід військ. За це житель Кіровоградщини отримував кошти на банківську карту.
У липні 2023 року чоловіка затримала СБУ.
17 березня Ленінський районний суд Кропивницького визнав чоловіка винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) та засудив його до 15 років за ґратами. Хоча засуджений свою провину не визнав.
Строк відбування покарання чоловіку рахуватимуть із 25 липня 2023 року, тобто із моменту фактичного затримання.
За інформацією СБУ, за виконання завдань росіяни обіцяли чоловіку «евакуацію» до росії через треті країни і подальше працевлаштування до фсб.
Чоловік – житель фронтового Торецька на Донеччині, який за завданням окупантів виїхав до центрального регіону України як «переселенець».
Після переїзду він влаштувався підсобним робітником до військової частини, щоб через нові контакти збирати розвіддані.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: