Сьогодні, 12 грудня, перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко та голова правління ПрАТ “Кіровоградобленерго” Володимир Чернявський закликали жителів області через ЗМІ зменшити користування електроприладами. Також під час пресконференції керівник “Кіровоградобленерго” пояснив, чому складно організувати рівномірні відключення електроенергії.
Так, за його словами, крім того, що вісім масштабних ракетних обстрілів вивели з ладу значну частину електрогенеруючих об’єктів, пошкоджень зазнали й магістральні електромережі, через які електроенергія подавалася до споживачів. На відновлення деяких об’єктів потрібні не дні й навіть не тижні, а місяці.
І хоча Кіровоградщина зазнала порівняно менше пошкоджень, однак її система діє не автономно, а входить до загальної енергосистеми країни. Відповідно, дефіцит електроенергії в об’єднаній енергомережі позначається і на споживачах нашої області.
Крім того, що діють погодинні відключення, з графіками яких можна ознайомитися на сайті “Кіровоградобленерго”, при критичному дисбалансі між виробленою електроенергією і її споживанням доводиться вдаватися до аварійних відключень. Дуже часто вони накладаються на погодинні, що збільшує тривалість відсутності світла.
На зауваження журналістів про те, що жителі області скаржаться на відсутність електроенергії по 4 і більше годин, Володимир Чернявський пояснює це ще й локальними аваріями. Так, зокрема, в неділю через сильні пориви вітру вийшли з ладу 10% системи. І для того, щоб її полагодити потрібен час, адже з урахуванням погодних умов не всюди може дістатися техніка.
І вже на традиційне запитання споживачів, чому в одних будинках є світло, а в інших через дорогу — ні, головний енергетик області пояснює, що сусідні будинки можуть бути підключені до різних ліній живлення. Зокрема, до тих, до яких підключені об’єкти критичної інфраструктури, які не можна вимикати від електроенергії. Як, наприклад, лікарні, котельні центрального опалення тощо.
“Наша компанія отримує дохід від кількості розподіленої електроенергії, тобто чим більше ми подамо електроенергії споживачам, тим краще для підприємства. Однак сьогодні в енергосистемі склалася така ситуація, що ми змушені споживачів просити менше споживати електроенергії й не використовувати такі прилади, як електрочайники, якщо є звичайні. А також пилососи та, за можливості, іншу побутову техніку. Працівників же компанії через скрутну ситуацію змушені були перевести на чотириденний робочий тиждень”, – заявив Володимир Чернявський.
Володимир Чернявський також зазначив, що через значне навантаження, колцентр “Кіровоградобленерго” не здатен приймати таку значну кількість дзвінків від споживачів. Однак компанія працює над тим, щоб поліпшити комунікацію з жителями області. На жаль, за його словами, зробити це через телеграм-канал, як інші компанії, не можливо, тому що під час аварійних відключень мова йде про сотні тисяч абонентів і адрес.
Крім того, воєнний стан вимагає вдаватися до заходів безпеки й не афішувати, де саме працюють аварійно-ремонтні бригади.
Він також запевнив, що те, що частина з них сьогодні відновлюють електропостачання на деокупованих територіях Херсонської області, жодним чином не позначається на роботі підприємства на Кіровоградщині.
“Це люди, які самі виявили бажання поїхати на Херсонщину, це було їхнє рішення, їхня патріотична позиція”, – підсумував він.
Зважаючи на нарікання населення на мобільний зв’язок під час зникнення електроенергії, перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко зазначив, що енергетики шукають можливість подавати електроенергію принаймні до базових станцій стільникового зв’язку під час планових й аварійних відключень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: