На Кіровоградщині, як і в Україні в цілому стартував Європейський тиждень тестування на ВІЛ.
Про це “Без купюр” повідомили в Обласному благодійному фонді “Повернення до життя”, що працює над реалізацією проєкту HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні”.
В Україні проєкт впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і започаткований для того, щоб збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити та підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.
Обласний благодійний фонд “Повернення до життя” в рамках проекту HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні” створив спеціальну лендінг-сторінку для жителів Кіровоградщини, яка допоможе зробити процедуру тестування на ВІЛ зручнішою та доступнішою.
Усю необхідну інформацію про безкоштовне ВІЛ-тестування у Кропивницькому, Знам’янці та Олександрії відтепер можна знайти тут.
Також у соціальних мережах стартував челендж “Я знаю свій ВІЛ-статус. А ти?”, учасники якого розказують про свої історії та закликають протестуватися.
“Підтримую челендж “Я знаю свій статус. А ти?” від ОБФ “Повернення до життя” та Кіровоградське обласне відділення ВБО “ВМ ЛЖВ””, – пише соціальний педагог ОБФ “Повернення до життя” Олена Трифонова.
“Перший раз я зробила тест на ВІЛ ще в далекому 2011 році перед виїздом за кордон. Тоді швидкими тестами не тестували і на результат потрібно було чекати довгі 3 дні. Пам’ятаю,що всі ці 3 дні дуже хвилювалась і вигадувала ризики.
Вже 7 років як я працюю в молодіжному проекті з підлітками, які експериментують з наркотиками, мої знання з ВІЛ з того часу значно поліпшились і профілактичні заняття – це для мене звична справа. Часто на заняттях знаходяться парочка новачків, які намагаються взяти “на слабо” і питають чи я сама тестувалась?
Так ось…тестувалась, тестуюсь і буду тестуватися на ВІЛ. Бо дякуючи швидким тестам, дізнатися про свій статус можливо всього за 15 хвилин і спати спокійно, або вчасно отримати необхідне лікування. Навчати потрібно власним прикладом!”.
“Розкажу вам свою історію першого тестування на ВІЛ, у рамках челенджу «Я знаю свій ВІЛ-статус. А ти?», – розповідає виконавчий директор обласного відділення ВБФ “100% життя” Костянтин Данильченко.
“Близько 4-х років тому, під час здачі здачі крові для донорства, я пройшов ряд тестів, в т.ч. і на ВІЛ. Поміж інших тестів, тест на ВІЛ найбільше привертав увагу. Хоча проаналізувавши можливі ризики інфікування, хвилюватися не було причин, проте невизначеність завжди хвилююча.
Багато разів подумки повертався до візиту до стоматолога і запитував себе – ну чому я не уточнив перед початком – чи стерильний інструментарій і чи індивідуальний він для кожного його пацієнта.
Результати тестування можна було дізнатися наступного дня. На шляху до реєстратури хвилювання наростало… Після отримання результату відчув радість і полегшення. Я був задоволений, що тепер знаю свій ВІЛ статус і тривога невизначеності минула”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: