Серед унікальних знахідок, які жителька Кіровоградщини намагалася продати на аукціоні за безцінь, – фрагменти чоловічого браслету та ременю, а також срібна фібула. Ці унікальні вироби датовані IV-V століттям та належали знаті варварських королівств у часи Великого переселення народів. Жінку затримали поліцейські Києва.
Про це повідомили в ГУНП у місті Києві.
“Запобігти продажу археологічних знахідок, що мають виняткову історичну та культурну цінність, вдалось у взаємодії із фахівцями провідного історичного музею країни. Представники закладу на сайті для колекціонерів відслідкували оголошення про продаж рідкісних артефактів – фрагмент браслету та золочене закінчення ременю у вигляді голови хижого птаха із вставкою з гранату”.
За словами дізнавача Шевченківського управління поліції Олександра Секрета, ці унікальні вироби датовані IV-V століттям та належали знаті варварських королівств в часи Великого переселення народів, зокрема їх географія відноситься до Північної, Середньої та Східної Європи.
“Справжні скарби, аналогів яким по теперішній час нема ніде у світі, жителька Кіровоградської області намагалась продати за безцінь. Крім того, ми встановили факт продажу іншим продавцем срібної фібули — рідкісної застібки для одягу, декорованої складними ювелірними техніками, що одночасно слугувала прикрасою для її власника. Всі рідкісні артефакти ми вилучили”.
Наразі поліцейські призначили мистецтвознавчу експертизу для підтвердження автентичності та культурної цінності вилучених виробів. Після завершення експертизи артефакти передадуть Національному музею історії України, де їх зберігатимуть та вивчатимуть.
За даним фактом правоохоронці розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 193 ККУ “Незаконне привласнення особою чужого майна скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність”.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами до 240 годин, або виправними роботами до двох років, чи пробаційним наглядом на той самий строк.
Довідково: відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: