ГО “Баба Єлька” організовує в Кропивницькому круглий стіл “Збереження та відновлення національної культурної спадщини. Регіональний аспект”. Долучитися до круглого столу можна 23 жовтня в Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї.
Про це повідомили представники ГО “Баба Єлька”.
Зустріч організовують у форматі культурного діалогу, під час якого досвідом обміняються діячі й працівники сфери культури й освіти України, зокрема представники громад-учасниць проєкту “Стань агентом “Баби Єльки”.
“Команда “Баби Єльки” вже шість років знайомиться з громадами Кропивниччини, досліджуючи локальну історію і культуру. За понад сотню експедицій ми побачили глибину і духовне багатство нашого регіону, непересічних, наповнених життєвою мудрістю і досвідом людей, які стали нашими респондентами, агентами, друзями.
Нині ж ми запросили представників громад на круглий стіл, щоб обговорити проблеми, з якими зіштовхуються носії і зберігачі культури в умовах війни і відсутності достатнього фінансування. А також поділитися досвідом боротьби з шароварщиною, відновлення і популяризації культурної спадщини серед молоді. До обговорення залучили відомих і успішних науковців, освітян, громадських діячів з різних міст України і з-за кордону”, – розповіла кураторка наукового напрямку роботи ГО “Баба Єлька” й організаторка круглого столу Світлана Листюк.
Серед спікерів – керівники державних і приватних музеїв Дніпра, Києва, Покровська, які рятували безцінні колекції від окупантів, проводили археологічні розкопки під артилерійськими обстрілами, працювали без світла, тепла і грошей, але вижили, зберегли і захистили свої скарби. До дискусії долучаться й зберігачі старовини із Олександрівки, Злинки, Олександрії, Попельнастого, Бобринця, Петрового, Родниківки, Малої Виски.
“Команда “Баби Єльки” вирізняється особливим пієтетом до народної традиції і до носіїв культури, яких оцінюють не як представників минувшини, а як основоположників культури майбутнього. Носії по-особливому відчувають і розуміють сенс традиційної культури. Тому саме їм варто ділитися своїм досвідом. Досить довго побутувала думка, що село вимирає і не варто витрачати на нього кошти і сили. Це колоніальний підхід, проти якого сьогодні бореться європейська наука. Бо у будь-якої місцевості, території і людей є потенціал. “Баба Єлька” його бачить і підтримує, демонструючи і доводячи важливість кожного навіть найменшого села і його культури”, – наголосила Світлана Листюк.
Графік роботи круглого столу:
- 09:30 – 10:00 – реєстрація учасників, ранкова кава
- 10:00 – 12:00 – перша сесія (виступи спікерів, обговорення)
- 12:00 – 12:30 – обід
- 12:30 – 14:00 – друга сесія (виступи спікерів, обговорення)
- 15:30 – екскурсія містом, відвідування Етнолабораторії “Баби Єльки”
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: