Вчора в Кропивницькому відбулася конференція госпітальних рад Кіровоградської області, під час якої керівництво профільного департаменту ОДА на чолі з директором Олегом Рибальченком та головні лікарі Кропивницьких та районних центрів первинної медико-санітарної допомоги обговорили нагальні питання, пов’язані з реформуванням первимнної ланки медицини. Зокрема, йшлося про підписання декларацій та перехід медичних закладів до нової системи фінансування.
Щодо нової системи фінансування, то як уже повідомляв “Без купюр”, з 1 липня на нього перейде тільки один заклад області – центр первинної медико-санітарної допомоги Новоукраїнського району. Його головний лікар, Валентина Фортинська, розповіла, яким чином заклад фінансуватиметься по-новому, та що до кінця року для цього передбачено понад 7 мільонів гривень, що майже на мільйон більше, ніж раніше. Але поки що ці кошти ще не надійшли.
За словами Олега Рибальченка, всі інші медичні заклади первинної ланки, які не перейшли на нову систему фінансування, працюватимуть, як і раніше, за додатковою субвенцією, яка передбачена на три наступні місяці до їх переходу на пряму систему фінансування Національною службою здоров’я.
Як вже повідомляв “Без купюр”, для того, щоб заклади могли повністю фінансуватися по-новому потрібно:
– змінити статус з державного закладу на некомерційне підприємство, яке залишається у комунальній власності;
– підключення всіх закладів первинної ланки до електронної системи e-Health, де зібраний єдиний реєстр медичних закладів, лікарів та пацієнтів;
– провести в регіоні кампанію з роз’яснення населенню, що таке медична реформа та стимулювати їх до підписання декларацій.
Наразі по області вже підписали декларації 240 тисяч людей, в середньому 25 % по всій області.
Нагадаємо, базові тарифи, які платитимуться за пацієнта – 370 гривень , в середньому лікар отримуватиме заробітну платню відносно коефіцієнта вікової категорії людини, яку він обслуговуватиме:
– для дитини віком до 5 років – 1480 гривень за дитину на рік;
– від 6 до 18 років – 814 гривень;
– для дорослих від 18 років – 360 гривень;
– від 40 до 64 років – 444 гривні;
– для людей похилого віку – 740 гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: