Доцентка кафедри професійної підготовки та соціально гуманітарних наук й в.о. заступника декана з навчальної роботи факультету авіаційного менеджменту Льотної академії НАУ Оксана Урсол оскаржує своє відсторонення від посади.
8 вересня Кропивницький апеляційний суд розгляне скаргу її захисника на ухвалу Ленінського районного суду Кропивницького від 8 серпня про відсторонення її від посади через підозру в корупції до 28 вересня. Цю інформацію “Без купюр” підтвердили в пресслужбі суду.
Суд першої інстанції задовольнив відповідне клопотання слідчого у зв’язку з підозрою в корупційній справі.
Як зазначено в ухвалі, яка є в розпорядженні нашого видання, в ході досудового розслідування встановлено, що жінка разом зі старшим викладачем кафедри льотної експлуатації, аеродинаміки та динаміки польотів вимагала 45 тисяч гривень за здачу академічної різниці від курсанта, який тривалий час хворів.
За інформацією слідства, коли той виявив бажання здати академзаборгованість, щоб отримати диплом бакалавра, йому заявили, що самостійно він не складе іспити й не захистить курсові роботи.
Тому в кінці липня той нібито вирішив заплатити й віддав обумовлену суму старшому викладачу в одній із броварень Кропивницького.
Факт передачі коштів задокументували правоохоронці та згодом повідомили в.о. заступниці декана та викладачу про підозру в кримінальному правопорушенні за ч. 3 ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою, неправомірної вигоди.
Ленінський район суд обрав Оксані Урсол запобіжний захід у вигляді 60 діб тримання під вартою, однак уже за лічені дні вона вийшла під заставу в розмірі 208 тисяч гривень.
І подібні приклади вже стали традицією для викладачів цього вишу. У лютому минулого року на хабарі затримали декана Льотної академії Валерія Шульгіна, але наразі він перебуває на волі. А у вересні того ж року — начальника ЛА НАУ Олександра Чумака та керівника Льотного училища академії Олександра Карауша. Обоє вийшли з-під варти, сплативши чималі застави.
Зокрема, за Чумака, якого обвинуватили у вимаганні 20 тисяч доларів хабаря від підприємства-партнера, вже наступного дня після обрання запобіжного заходу внесли заставу в розмірі 568 тисяч 750 гривень, тоді як прокурор вимагав 10 мільйонів гривень.
Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: