Кропивницький журналіст Павло Лісніченко проаналізував для “Слідство. Інфо” один із тендерів, проведений Обласним клінічним онкологічним центром Кіровоградської обласної ради, що очолює екснардеп і один із претендентів на посаду голови Національної служби здоров’я Костянтин Яриніч. Автор пише про те, що кропивницька фірма “МРТ Еліт” надаватиме пацієнтам медичного закладу послуги з комп’ютерної томографії. Оскільки виграла конкурсні торги вартістю 1,65 мільйона гривень у ТОВ “МДЦ Експерт-Кіровоград” та ТОВ “Український центр томотерапії”. Хоча співвласницею перших двох є одна і та ж людина – Ніна Петрівна Коваленко. Це, на думку журналіста, вказує на антиконкурентні узгоджені дії з метою спотворення результатів торгів і є порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції». Та найцікавіше в тому, що телефон Ніни Коваленко співпадає з одним із телефонів клініки “Медіна” дружини Костянтина Яриніча – Наталії Яриніч-Бучинської. Насправді це не єдиний цікавий збіг.
“Без купюр” висвітлював перебіг судового процесу в справі колишнього соратника Костянтина Яриніча по партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, депутата Кіровоградської обласної ради Ярослава Бублика. А за словами останнього, ще й колишнього бізнес-партнера. Під час одного з судових засідань фігурувало прізвище й Ніни Коваленко.
Нагадаємо, що Ярослав Бублик обвинувачується в шахрайстві в особливо великих розмірах. За версією слідства, депутат позичав у трьох потерпілих, одна з яких згодом відмовилася від своїх претензій, великі суми грошей і не повертав. Адвокат Віктор Осєтров побудував захист на тому, що доводив замовний характер кримінального переслідування Бублика через конфлікт із Костянтином Яринічем, який на час відкриття кримінального провадження був народним депутатом. Бублик же стверджував, що засадити його на два роки за грати “допоміг” екснардеп 8-го скликання Олександр Грановський, якого вважали неформальним куратором судової системи від правлячої тоді партії БПП. До речі, він проходить у цій справі як свідок.
Так ось, під час слухань 5 листопада минулого року Осєтров указував на те, що у разі значної матеріальної шкоди, завданої потерпілим, слідчий мав би накласти арешт на майно Бублика, щоб забезпечити її відшкодування. Але цього не було зроблено, що, за його словами, нібито дало можливість зацікавленим особам переоформити на себе майно підсудного.
«Чому цього не зроблено. Випадковість, необережність чи злий умисел? Всі наступні дії слідства свідчать про те, що це не випадково. Бублик володів корпоративними правами медично-діагностичного центру «Експерт Кіровоград» (друга фірма-учасник торгів, – авт.). Вартість цих прав складала 750 тисяч гривень. Центр і досі працює на території обласної лікарні. Щокварталу Бублик отримував дивіденди в розмірі 300-350 тисяч гривень. Тобто в рік близько півтора мільйона гривень. Ми зробили адвокатський запит і з’ясували, що в один день всі права начебто за довіреністю Бублика були переоформлені на іншу особу – Коваленко Н.П. Відповідно і дивіденди їй було перераховано на рахунок «Приватбанку». Ми зробили запит на банк і з’ясували, що вона працює бухгалтером клініки «Медіна» сім’ї Яринічів», – зазначив адвокат.
Вчора, 10 серпня, під час телефонної розмови з журналістом “Без купюр” Ніна Коваленко підтвердила, що вона є бухгалтером клініки “Медіна”. А також стверджує, що лише головний бухгалтер ТОВ “МРТ Еліт”. Хоча в Єдиному державному реєстрі й указана як співзасновник фірми.
До речі, діагностичний центр “МРТ Еліт” вже не перший рік працює на території онкоцентру.
Після цього ми звернулися до Костянтина Яриніча з проханням прокоментувати ситуацію, на що він відповів, що працювати бухгалтером у його дружини і брати участь у тендерах онкоцентру не заборонено законодавством.
“Я не зобов’язаний знати, хто є засновниками фірм, що беруть участь у тендері. У нас не багато цих фірм, які надають такі послуги. Вони представляють свої можливості, а ми їх акцептуємо або ні. Хто де є засновником – не є предметом розгляду тендерного комітету”, – зазначив він.
Насправді ж згідно зі статтею 31 “Відхилення тендерних пропозицій” Закону України “Про публічні закупівлі”, замовник повинен відхилити пропозицію, якщо для того є підстави передбачені статтею 17 цього закону. Зокрема, якщо “… тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника”.
На те, що засновниця медичної фірми, працює бухгалтером у його дружини, в керівника комунального онкоцентру також знайшлося пояснення.
“Ті, хто працюють у сфері спеціалізованого надання медичної допомоги, знають, що не так багато бухгалтерів у ній розуміються. Тому їх беруть в усі фірми”.
Навіщо фірмам, звісно, професійні бухгалтери зрозуміти можна. А ось, навіщо власниці свого медичного бізнесу, якщо справді нею є, працювати бухгалтером на інших, можна тільки здогадуватися.
Читайте також: Прокурор запевняє, що екснардепа Грановського допитають у справі депутата Кіровоградської облради Бублика
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: