Учора, 14 липня, кропивничани відзначали другу річницю перейменування міста.
Святкування відбувалось на Театральній площі, яка ледь вміщувала усіх глядачів.
Урочистості розпочалися з виступу Преосвященного Марка єпископа Кропивницького і Голованівського Української православної церкви Київського патріархату:
“Кожен з нас пише історію рідного міста своїми думками, вчинками, словами. Тому я усіх вас запрошую до написання нової історії оновленого міста” – зазначив Преосвященний Марк.
З привітанням виступив і Народний депутат України, один із ініціаторів перейменування міста в “Кропивницький”, ініціатор однойменного національного мистецького фестивалю “Кропивницький” – Олександр Горбунов. Також нардеп нагородив почесними грамотами Верховної Ради України тих містян, які в різних сферах зробили великий внесок у розвиток Кропивницького.
Арт-директор національного мистецького фестивалю “Кропивницький” Сергій Проскурня анонсував заходи майбутнього фестивалю:
“Те, що наш фестиваль є національним спонукає нас запрошувати все більше колективів із різних міст України. Крім того, цього року вирішено загострити театральну програму – ми вам покажемо експерементальні театри зі Львова, Харкова, Києва. Ці вистави здивують вас своєю полярністю: філососфські, глибокі за змістом, які в той же час є провокаціями та в надзвичайно гострій формі будуть говорити про наше сьогодення.”
Митець зазначив, що плануються проведення лялькових вистав, де глядачі побачать і ляльок, і живих акторів в одному дійстві, які розкриють абсолютно нові тенденції українського лялькового тетру. А також анонсував приїзд вже відомих в Україні лікарняних клоунів, які відвідають палати з тяжкохворими дітьми, і проведуть з ними “терапію радості”.
“Дуже важливим для нас буде виконання ораторії на тексти канонічні Патріарха Йосипа Сліпого з його “Заповіту”, яке відбудеться на валах за участі оркестру і хору національного будинку органної музики з Києва”, – зазначив пан Сергій.
Також відбулось представлення відомого на весь світ кропивничанина, який сьогодні є солістом великого оперного театру Мінська, тенора Едуарда Мартинюка.
Едуард виконав свої найкращі партії під супроводом Академічного естрадно-симфонічного оркестру України.
Не обійшлось на святкуванні і без конфузів – двічі вимикались мікрофони. Перший раз – під час виступу Преосвященного Марка, а другий раз – коли співав тенор Едуард Мартинюк. Але це, швидше за все, зіграло на користь співака – він вкотре довів свій професіоналізм та показав силу голосу, який дзвінко звучав навіть без мікрофона.
Марина СТЕБА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: