Виконавчий комітет міськради Кропивницького планує затвердити території обслуговування за школами міста. Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті міськради.
Проектом пропонується закріпити за низкою шкіл міста перелік адрес, за якими здійснюватиметься облік школярів. Зміни вносяться на виконання постанови Кабміну №684 від 13 вересня минулого року.
У фейсбучній групі «Батьківська рада» батьки активно обговорюють відповідний проект. Одні хвилюються, що дітей не візьмуть до школи за іншою адресою. Інші – що школа, за якою їх «прописують» може не сподобатись. Деякі вказують, що тривалий час займаються у підготовчих класах школи, що за пропонованим переліком знаходиться не за їх адресою.
Втім, вочевидь, «паніка» передчасна, адже вказаною Постановою вирішується лише бюрократичний анахронізм. Вчителів таким чином звільняють від обов’язку займатись переписом й обліком школярів у позаурочний час.
Натомість, функцію інформування про дітей, які не ходять до школи, покладають на міську й районні ради, а також ЖЕО, ОСББ, квартальних, Службу у справах дітей. Вони мають вносити до реєстру такі персональні дані дитини шкільного віку: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування, місце навчання, форма навчання та належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами. Якщо місце навчання дитини не встановлене, вони мають звернутися до управління освіти, чи Служби у справах дітей.
Як ідеться в Постанові, «залучення працівників навчальних закладів до організації та ведення обліку дітей шкільного віку забороняється».
Будь-яких даних про заборону відвідування дитиною школи не за визначеними адресами, немає. Вказано, що «у разі переведення учня до іншого навчального закладу або його відрахування навчальний заклад, з якого переводиться або відраховується учень, подає не пізніше 15 числа наступного місяця відповідному структурному підрозділу дані такого учня, у тому числі місце продовження здобуття ним загальної середньої освіти».
Під час переведення учня до іншої школи, до навчального закладу, з якого він переводиться, подаються: заява одного з батьків, або заява учня (для повнолітніх); письмове підтвердження або його сканована копія з іншого навчального закладу про можливість зарахування до нього відповідного учня.
«Без купюр» також звернеться до управління освіти для більш детального пояснення, аби з’ясувати, чи справді школярі не зможуть вчитися у школах поза межами визначених адрес.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: