Після повномасштабного вторгнення рф 24 лютого депутати, які представляють Кіровоградщину в парламенті, продовжують законотворчу діяльність. Сукупно вони ініціювали 47 законопроєктів.
Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала роботу депутатів-мажоритарників від Кіровоградщини у Верховній Раді України та з’ясувала, як часто вони стають авторами чи співавторами законопроєктів.
Дослідження охоплює період із 24 лютого до 5 липня і діяльність 5 народних депутатів-мажоритарників, обраних в одномандатних виборчих округах Кіровоградської області.
Кількісні показники долучення до розробки законопроєктів
За досліджуваний період 5 мажоритарників із Кіровоградщини стали авторами чи співавторами 47 законопроєктів.
Найбільш продуктивним за кількістю поданих проєктів законів був Олександр Дануца, обраний в ОВО №99 із центром у місті Кропивницький. Цей депутат зареєстрував 32 законодавчі ініціативи.
Юрій Кузбит (ОВО №101, центр — селище Голованівськ) запропонував самостійно чи долучився до колег із приводу 8 законодавчих змін.
Олесь Довгий (ОВО №102 з центром у місті Знам’янка) долучився до розробки 3 законопроєктів. Таку саму їх кількість подав ще один народний депутат із Кіровоградщини Олег Воронько (ОВО №103, центр — місто Олександрія).
Ігор Мурдій, обраний в ОВО №100 (центр — місто Бобринець), став співавтором лише 1 законопроєкту — «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо проведення дистанційних засідань Верховної Ради України». Серед співавторів цієї законодавчої ініціативи також є й інші обранці з Кіровоградщини — Олександр Дануца та Юрій Кузбит.
Загалом парламентарі від регіону долучилися до створення 47 законодавчих ініціатив.
Теми ініційованих законопрєктів
Тематично серед цих законопроєктів переважає правова політика — 4 депутати долучалися до відповідних ініціатив 22 рази. Зокрема, 18 разів це робив Олександр Дануца, 2 рази — Юрій Кузбит, по 1 разу — Олесь Довгий та Ігор Мурдій.
На другому місці — економічна політика, до розвитку якої також долучилися 7 разів — Олександр Дануца, 5 разів — Юрій Кузбит, 3 рази — Олег Воронько.
Ще 6 разів мажоритарники з Кіровоградської області подавали законопроєкти, що стосуються сфери галузевого розвитку. Це Олександр Дануца (3 законодавчі ініціативи), Олесь Довгий (2 законопроєкти) та Юрій Кузбит (1 проєкт закону).
До теми безпеки й оборони двічі звертався у своїй законотворчій діяльності Олександр Дануца. Також він зареєстрував по одному законопроєкту в галузях державного будівництва та соціальної політики.
Результативність ухвалення ініційованих законопроєктів
З усіх законодавчих ініціатив, до яких долучилися парламентарі від Кіровоградської області з моменту вторгнення рф, 17 уже підписані Президентом України і стали законами. 14 законопроєктів наразі опрацьовують у профільних комітетах, 8 очікують розгляду, 4 готуються на друге читання, 1 передали на підпис Президенту, 3 знято з розгляду.
Зокрема, з розгляду зняли всі 3 законопроєкти, які стосувалися внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо проведення дистанційних засідань парламенту.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: