Протягом трьох днів грудня управління освіти міської ради Кропивницького оголосило проведення 19 відкритих торгів для придбання різноманітних продуктів харчування. Загальна очікувана вартість майбутніх замовлень, до яких увійшли овочі, фрукти, м’ясо, крупи та яйця складає 45,38 мільйонів гривень.
Відповідна інформація розміщена на сторінці замовника в системі ProZorro.
Вочевидь, ситуація із закупівлею парт, передбачених для Нової української школи, нічого не навчила тендерний комітет управління, який учергове прописав у документації чимало дискримінаційних вимог, які суттєво звужують коло потенційних учасників.
Зокрема, від підприємств, що планують брати участь у торгах, управління вирішило вимагати наявності складських приміщень для зберігання товару в межах Кропивницького або Кропивницького району. Окрім порушення чинного законодавства, положення не має навіть логічного обгрунтування, адже район нерівномірно розміщений навколо обласного центру.
Так, наприклад, село Червоний Яр, що входить до меж Кропивницького району, розташований на відстані 33,4 кілометрів від міста і територіально знаходиться далі ніж село Суботці до якого 26,5 кілометрів і яке розташоване вже у Знам’янському районі.
Крім того управління освіти вирішило обмежити коло учасників лише тими, хто має досвід виконання аналогічного договору постачання товару протягом 2017-2018 року в освітні, лікувальні, спортивно-оздоровчі, або санаторні заклади. У чому категорична відмінність від фірм, що працювали до того із закладами торгівлі чи громадського харчування, замовник не пояснив.
Остаточно впевнитись в тому, що кропивницькі чиновники-освітяни планують викидати з тендеру всіх «немісцевих» дозволяє чергова вимога. Зокрема, при встановленні у навчальному закладі недоброякісності або нестачі будь-якого товару майбутній підрядник має протягом однієї години провести заміну або довезення такого товару. З урахуванням завантаження/розвантаження транспорту склади такого підприємства мають знаходитись в найближчих околицях Кропивницького, або ж в самому місті.
Враховуючи, що ці обмеження прямо суперечать статтям 5 та 22 Закону України «Про публічні закупівлі», навчальні заклади міста цілком можуть опинитись на початку року без необхідних продуктів. Адже оскарження подібних дискримінаційних вимог в антимонопольному комітеті затягне процес закупівлі не на один місяць.
За фактом вказаних дискримінаційних вимог в тендерній документації 19 відкритих торгів Центр медіарозслідувань «Прозоро» надіслав оскарження до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області та власне до Управління освіти міської ради Кропивницького.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: