У 2021 році Благовіщенська міська рада передала у приватну власність місцевому жителю ділянку ландшафтного заказника місцевого значення “Гренівський” площею 2 га для ведення особистого селянського господарства. Нещодавно Ульяновський районний суд Кіровоградської області вирішив, що рішення міскради незаконне.
Про це повідомляє “Без купюр” із посиланням на рішення суду від 17 січня.
31 серпня 2020 року Даниловобалківська сільська рада вирішила надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність місцевого жителя.
Уже наступного року в квітні Благовіщенська міська рада ухвалила рішення “Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність” у частині затвердження проєкту землеустрою та передачі у власність місцевому жителю земельної ділянки площею 2 га.
Ця ділянка розташована між селами Шевченка та Дельфінове. Землю зареєстрували в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Проте Кіровоградська обласна ради 19 серпня 2011 року рішенням “Про оголошення територій і об`єктів природно-заповідного фонду місцевого значення” на території Благовіщенської міської ради створила ландшафтний заказник місцевого значення “Гренівський”. У 2013 році Держуправління охорони навколишнього природного середовища Кіровоградщини та Благовіщенська районна державна адміністрація передали під охорону природно-заповідний фонд.
Отже, земельну ділянку передали в приватну власність незаконно.
Тому Ульяновський районний суд Кіровоградської області скасував рішення щодо передачі у власність та державну реєстрацію права власності цієї земельної ділянки, а також зобов’язав відповідача повернути землю територіальній громаді.
Зазначимо, наразі Ульяновський суд розглядає й інші справи про незаконну передачу земель Гренівського заказника.
Довідково: Гренівський заказник – ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у межах Благовіщенської громади Кіровоградської області, біля села Гренівка (нині у складі с. Луполове) та Кошаро-Олександрівка. Площа 208,53 га.
Заказник створили, щоб зберегти ділянки яружно-балкової мережі з лучною та степовою рослинністю. На заболочених заплавних ділянках річки Шведівка, а також лівобережжя Південного Бугу, місцями зростає вологолюбна рослинність; на схилах балок є виходи на поверхню кристалічних порід у вигляді скель і валунів. У заказнику ростуть астрагал шерстистоквітковий, ковила волосиста, ковила Лессінга, півники понтичні, сон лучний, шафран сітчастий, види, занесені до Червоної книги України.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: