Сьогодні, 16 травня, Куйбишевський районний суд Запорізької області виніс вирок Миколі Бутрименку, звинуваченому у пособництві бойовикам так званої «ДНР», унаслідок чого загинуло 10 бійців 3-го окремого полку спецпризначення.
Суд лише частково задовольнив клопотання прокуратури.
Як повідомили «Без купюр» у прес-службі суду, за ч.3 ст. 258 (терористичний акт) Бутрименка виправдано за недоведеністю скоєння злочину і, відповідно, цивільні позови родичів про відшкодування моральної шкоди, залишено без розгляду. Судові витрати на експертизи покладено на державу.
Разом з тим, Бутрименка визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України. Йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 8 років із забороною займати керівні посади з організаційно-розпорядчими функціями та займатись фінансово-господарською діяльністю на 2 роки із конфіскацією майна.
Водночас до Бутрименка застосовано норми так званого «Закону Савченко» й зараховано у строк відбування покарання термін перебування в СІЗО. Оскільки він затриманий з липня 2016 року і за Законом, день утримання під вартою рахується за 2 дні відбування покарання, станом на липень 2019 року вважатиметься, що він уже відбув 6 років ув’язнення. Тож, у разі вступу вироку у силу, йому залишиться ще 2 роки ув’язнення. До вступу вироку у силу, обвинувачений перебуватиме під вартою.
Як писав «Без купюр», у липні 2014 року група з 19 спецпризначенців мала розшукати пілотів збитого сепаратистами літака Су-25. 29 липня 2014 року в райoні села Латишеве хлопці заїхали на ферму 61-річного Миколи Бутрименка. Слідство доводило, що поки ті відпочивали, він викликав групу сепаратистів. Спецпризначенців розстріляли майже впритул. 10 військових загинули, ще 5 потрапили у полон, де пережили побиття і катування.
Обвинувачений власну провину заперечував. Він доводив, що про приїзд українських бійців «днрівців» міг сповістити будь-хто, а він у той час перебував у сторожці разом з іншими закритими там працівниками ферми. Вони свідчили про це суду. Також обвинувачений надав низку довідок про чисельні хвороби.
Щодо фінансування тероризму у вигляді сплати податків на тимчасово непідконтрольній Україні території, Бутрименко вказував, що перереєстрував агропідприємство, «бо іншого виходу не було», але буцімто податки не сплачувались, оскільки діяльність не велась. Також він доводив, що, фірма вже на синові, а він не є підписантом фінансової документації.
Захист потерпілих планує оскаржувати вирок.
Нагадаємо, що у результаті бою загинули підполковник Сергій Лисенко, капітан Кирило Андреєнко, старшина Олексій Глобенко, старшина Андрій Шершень, сержант Анатолій Бузуляк, старші солдати Лев Панков, Ярослав Шимчик та Роман Рикалов (вважався зниклим безвісти). 7 поранених потрапили у полон, двоє з них були тяжко поранені (капітан Карпа і водій «Уралу» старший солдат Сергій Гришин) та померли згодом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: