Фахівці провели фінансовий аудит діяльності державного підприємства “Чорноліське лісове господарство” з 1 січня 2016 року по 30 червня 2019.
Як повідомили у пресслужбі управління Східного офісу Держаудитслужби в області, за результатами аудиту встановлено низку факторів та недоліків, які негативно впливають на ефективність фінансово-господарської діяльності лісгоспу.
Через зміни в законодавстві щодо проведення рубок на територіях природно-заповідного фонду та тривалої процедури оформлення дозволів на видалення захаращеності, лісгосп протягом 2016-2018 років не проводив санітарно-оздоровчих заходів у заказнику «Чорноліський». Це, зі свого боку, сприяло погіршенню якості деревини, через що лісгоспом втратило понад 13 млн грн доходу.
Крім того, недосконалість розпорядчих документів щодо безоплатної передачі товарно-матеріальних цінностей може свідчити про упущення лісгоспом вигод в частині отримання додаткових доходів та здійснення непродуктивних витрат на 819,4 тис. грн.
Також аудитори виявили низку ризикових операцій та прийнятих неефективних управлінських рішень, які негативно вплинули на фінансовий результат діяльності підприємства.
Для прикладу, упущення вигод на загальну суму 368,6 тис. грн зумовлено такими чинниками: недотриманням порядку відображення кредиторської заборгованості, за якою минули строки позовної давності; ненарахуванням штрафних санкцій та непроведенням претензійно-позовної роботи щодо їх стягнення; реалізацією продукції, отриманої від промислової обробки деревини, за нижчими від виробничої собівартості цінами.
Причиною непродуктивних втрат на суму понад 5 млн грн стали сплата не передбачених фінансовими планами штрафних санкцій і страхових внесків за працівників лісгоспу та надання спонсорської допомоги протягом досліджуваного періоду. Також одержання юридичних послуг від сторонніх суб’єктів за наявності власного юрисконсульта; недостатньо ефективні управлінські рішення щодо попередження незаконних рубок лісу, що призвели до втрати необробленої деревини та нанесення шкоди лісовому господарству.
До того ж неефективність внутрішнього контролю за збереженням державного майна при проведенні річних інвентаризацій призвела до неможливості подальшого використання необоротних активів первісною вартістю 566,2 тис. грн.
Крім того, відсутність у лісгоспі можливостей впливу на протизаконне захоплення земель лісового фонду сприяла самовільному захопленню 10,8 га, що призвело до розрахункових втрат на суму понад 2 млн грн, та заподіяло шкоди територіальним громадам на суму 90,5 тис. грн, що надалі може призвести до втрати земель державного лісового фонду.
Кропивницький: студентам будівельного коледжу нарахували зайвих стипендій на 1,3 мільйона
Аудитори виявили у відділі освіти Кіровоградської РДА розтрат на понад мільйон
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: