У Кропивницькому побільшало охочих щепити своїх домашніх улюбленців від сказу після випадку зі скаженою лисицею, яка нещодавно блукала в центрі міста і згодом загинула від хвороби у державній ветеринарній лікарні.
Про це “Без купюр” розповіла речниця Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталя Шевченко. За її словами, погода сьогодні дещо зіпсувала плани фахівців Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини щодо вакцинації тварин біля Ковалівського парку, де й помітили минулого тижня хвору тварину, але в цілому кропивничани й самі стали звертатися з цього приводу.
“Сьогодні мобільна група фахівців Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини з 11:00 години проводила безплатне профілактичне щеплення домашніх тварин по вулиці Театральній біля приміщення театру ім. М. Кропивницького. Погода дещо зіпсувала плани, розраховували, що більше людей прогулюватиметься в парку з собаками. Тож щепили 15 тварин, ще 15 привозили самі господарі у ветлікарню по вулиці Преображенській у першій половині дня і 20 – після обіду. Тож загалом сьогодні вакцинували 50. Учора 51. Багато господарів стали звертатися самостійно”, – зазначили в пресслужбі.
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в області, на Кіровоградщині утричі зросла кількість випадків сказу тварин.
Як зазначив інтерв’ю “Без купюр” начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Ігор Бойчук, сказ циркулює в дикій природі, головні переносники вірусу сказу – дикі м’ясоїдні тварини, в основному це червона лисиця.
“Червона лисиця швидко розмножується. На це повпливали, по-перше, військові дії. Бо тварини мігрували в безпечніші області. По-друге, у них є нормальна кормова база, тому що зараз заборонене полювання і санітарний відстріл, яким займалося мисливське господарство”, – зазначив він і додав, що використання авіації для розкидання вакцин для диких тварин теж на час воєнного стану заборонили, тому торік фахівці розкладали їх власними силами.
Якщо є підозра, що домашня тварина захворіла, то, за його словами, необхідно негайно звернутися до Держпродспоживслужби в області, а також пояснювати про небезпеку дітям. Оскільки саме вони часто отримують укуси, тоді як сказ небезпечний в тому числі й для людей та може призвести до смерті.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: