За чотири місяці нинішнього року у Кіровоградській області від СНІДу померло 16 людей. Такі дані наводить кампанія “Перемога у кожній клітині”, покликана розповісти про те, що СНІД можна перемогти.
Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України з січня по квітень на Кіровоградщині зареєстрували 109 ВІЛ-інфікованих. На 1 квітня в області 3296 людей отримували антиретровірусну терапію.
Щодня в Україні в середньому реєструють 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).
За тридцять три роки в Україні СНІД забрав життя понад 50 тисяч людей. Водночас тисячі ВІЛ-позитивних українців борються за життя.
Щороку збільшується кількість тих, які приймають ліки, і на початок 2022-го понад 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.
На знак підтримки до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДУ, який відзначали цього року 21 травня, в Україні представили унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу. Його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.
«Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди «100% ЖИТТЯ» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько 3-а тисячами світлин. Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичній системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом», – розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% Життя».
Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: