З-поміж трьох православних храмів у центрі міста, два з яких московського патріархату, а один ПЦУ, на Великдень більшість кропивничан обрали останній. Уздовж кварталу по вулиці Тарковського, що веде до храму святого Володимира Великого Православної церкви України, та на його території сьогодні, 16 квітня, можна було побачити значно більше вірян, ніж біля Преображенської церкви та Кафедрального собору Різдва пресвятої Богородиці УПЦ МП.
А в соцмережах місцеві жителі звернули увагу на символізм, що люди вишикувалися до українського храму спиною до “московського”.
Так, близько 9 години ранку сотні людей стояли й на подвір’ї й за ним — аж до перехрестя вулиць Арсенія Тарковського до вулиці Преображенської. На їхнє місце після освячення пасок і крашанок приходили інші.
Тоді як поруч у дворі храму УПЦ Московського патріархату ми нарахували трохи більше, ніж пів сотні вірян.
Настоятель церкви Святого Володимира Великого отець Йосип напередодні Воскресіння Христового зазначив у коментарі “Без купюр”, що цьогоріч і на Вербну неділю прийшло значно більше кропивничан, ніж у попередні роки.
“Люди почали аналізувати вже те, що відбувається в країні в цілому, і те, що відбувається з Лаврою… Почали задумуватися, що, мабуть, треба щось міняти у своїх стосунках з Богом, в який храм ходити, якою мовою молитися, який вибір треба зробити на майбутнє. Свідченням того є Вербна неділя — перший рік на це свято до нас прийшло стільки людей, що стояли аж до перехрестя. Очевидно, люди, які ходили в московські храми, зробили висновки й прийшли до нас. Якби ми мали таку підтримку хоча б із 2014-го року, то спільними зусиллями відбудували наш храм значно раніше”, – вважає священник.
Довідково:
Нагадаємо, що храм святого Володимира Великого заклали в 1795 році, освятили в 1826-ому та відбудовують зараз.
За часів комуністичного режиму цей храм, один із найстаріших у нашому місті (колишня Покровська єдиновірська церква), зруйнували й віддали спочатку під склад, потім під приміщення для універсальної біржі, використовували як будинок культури працівників торгівлі. З роками він неодноразово руйнувався і перебудовувався, аж поки не втратив ознаки культової споруди.
З 1996 року, після передачі релігійній громаді Української Автокефальної Православної Церкви міста, до якої й входила Свято-Володимирська парафія, та з приєднанням у 2019-ому до Православної церкви України — храм відбудовується силами самих парафіян і небайдужих.
Наразі після завершення великого обсягу зовнішніх робіт, відновлення дзвіниці та встановлення куполів, вже третій рік триває розпис основного храму всередині. Його планують закінчити до кінця нинішнього року. Поки що богослужіння проходять лише в одній невеликій частині культової споруди.
Читайте також: Архієпископ Марк: Є питання до українців, які поділяють російську точку зору щодо церкви в Україні
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: