25 випадків булінгу торік і п’ять уже нинішнього року зареєстрували в закладах освіти області ювенальні поліцейські. Про те, які дії вважаються булінгом, та яка відповідальність за них передбачена для дітей і батьків сьогодні, 19 березня, під час брифінгу в ОВА розповіла старша інспекторка з особливих доручень ювенальної превенції ГУ НП в Кіровоградській області Владислава Мартіросян.
“Говорячи про протидію булінгу в закладах освіти, напевно, актуально буде почати з того, що таке булінг і яка відповідальність за нього передбачена. Булінг, тобто цькування учасника освітнього процесу, — це діяння, які можуть бути у формі дії або бездіяльності, які полягають у фізичному, психологічному, економічному або сексуальному насильстві. В тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації”, – пояснила вона.
Йдеться передусім про поведінку малолітніх або підлітків стосовно інших, яка може заподіяти психологічну
шкоду здоров’ю потерпілих. Типовими ознаками булінгу є систематичність, тобто повторюваність дій.
Владислава Мартіросян наголосила на тому, що булінг — адміністративне правопорушення, за яке передбачена
відповідальність.
Минулого року ювенальні поліцейські виявили 25 фактів булінгу в закладах освіти Кіровоградщини. Матеріали скерували до суду. Як наслідок, 19 осіб притягнули до відповідальності.
З січня нинішнього року виявлено п’ять таких фактів, матеріали знаходяться на розгляді в районних судах області. Це п’ять окремих випадків в різних населених пунктах області. У чотирьох із останніх п’яти випадків протоколи про адміністративні правопорушення склали відносно батьків неповнолітніх, це діти віком від 14 до 16 років. В одному — стосовно директора закладу освіти.
Стаття 173 з позначкою 4 Кодексу про адмінправопорушення передбачає відповідальність самої дитини у віці від 16 до 18 років, якщо вона вчинила булінг, групи осіб, а також батьків і директорів, які не повідомили про такі факти органи поліції.
Санкція статті передбачає штрафи, залежно від частини, 850-1700 гривень чи 1700-3400 гривень, або громадські роботи.
Неповідомлення директором закладу освіти про булінг карається в розмірі від 850 до 1700 гривень або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% від заробітку.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: