На 4 березня в області виникло 107 пожеж в екосистемах, вигоріло понад 23 га землі. Кількість займань збільшилася в два рази в порівнянні з січнем-березнем минулого року.
За інформацією Оксани Мачак, речниці ГУ ДСНС України в Кіровоградській області, минулого року на 4 березня фіксували 40 пожеж в екосистемах, вигоріло 16 га територій.
“В умовах війни такі пожежі – це додаткове навантаження на підрозділи ДСНС. Крім того, що наші хлопці виїжджають на ліквідацію наслідків воєнної агресії, гасять пожежі в житловому секторі, рятуючи при цьому людей, вони змушені витрачати цінний ресурс, сили на ліквідацію пожеж сухостою”.
Загальна кількість пожеж в області на 4 березня – 282, у 2023 році за аналогічний період сталося 230 займань.
Оксана Мачак також нагадала про штрафи та кримінальну відповідальність за навмисний і ненавмисний підпал сухої рослинності.
“За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишки громадяни повинні заплатити від трьох до шести тисяч гривень. Якщо ті самі дії вчинили посадові особи, то штраф складатиме 15-21 тисячу гривень. Ті самі дії, вчинені в межах території або об’єктів заповідно-природного фонду, громадяни мають заплатити 6-12 тисяч гривень, і посадові особи – 21-30 тисяч гривень”, – зазначила речниця.
Штрафи мають право накладати Державна екоінспекція, ДСНС та поліція. Також згідно з Кримінальним кодексом України за підпал сухостою штраф може сягати 153 000 грн, передбачається й позбавлення волі до десяти років (стаття 245 ККУ).
Минулого року 84-ох жителів Кіровоградщини притягнули до адміністративної відповідальності – їх оштрафували.
За словами речниці, основні причини цих пожеж – кинуті недопалки, сірники, розведення багаття, необережне поводження з ним, навмисне випалювання трави на вулицях, подвір’ях і дачах, використання несправної техніки, також трапляються самозаймання під впливом високих температур в основному влітку.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: