Віскі — міцний алкоголь, який виготовляють із зерна, переважно ячменю, і витримують у дубових бочках. Вода та солодовий зерновий дистилят є основними компонентами віскі. На сьогодні існує багато різновидів цього напою, проте найбільш популярними вважаються шотландський (Scotch) віскі, ірландський (Irish) віскі, бурбон (Bourbon), канадський (Canadian) і джентльменський (Gentleman Jack). На смак і аромат алкоголю впливають різні фактори: тип зерна, технології виробництва, тривалість витримки та регіон походження. Зазвичай віскі робиться з таких зернових, як жито, пшениця, ячмінь і навіть кукурудза, завдяки їм віскі може досягати 50% або навіть 60% об.
Традиційно вважається, що Ірландія та Шотландія виробляють найбільшу кількість віскі у світі, а Шотландія є його батьківщиною. Традиційно в цьому регіоні використовують зерна ячменю. У своєму підході до виробництва напою ірландці активно додають жито, що робить напій більш м’яким. В інших країнах смак може відрізнятися через використання різних добавок. Наприклад, канадці та американці активно додають кукурудзу під час виробництва, тому їх віскі має солодкуватий присмак. Однак їхній метод виробництва значно відрізняється від традиційного: спочатку всі компоненти варять довго, додаючи цукор, а тільки потім суміш піддають бродінню. Якщо у вас є можливість, спробуйте різні види та бренди, щоб визначити які вам більше подобаються. Купити віскі різних сортів за доступними цінами з доставкою можна в онлайн магазині FOZZY.
В цілому все віскі можна розділити на кілька категорій:
- За сировиною:
- Мальтовий віскі (Malt) — виготовляється з ячмінного солоду;
- Грейн віскі (Grain) — виготовляється з різних видів зерна.
- По типу бочки:
- бурбон — витримується у нових обпалених дубових бочках;
- шеррі-фінішований — дозріває у бочках, раніше використаних для витримки шеррі.
Увесь віскі — це по суті дистилят, який виробляється шляхом перегонки слабоалкогольного сусла зернових культур. Щоб зерно проросло, спочатку його замочують у воді. Під час цього процесу ферменти з зерна вивільняються, які потім перетворюють крохмаль у цукор. Потім зерно обробляють у гарячій воді, де розчиняється крохмаль й виходить солодкий розчин, готовий до ферментації. Після додавання дріжджів починається бродіння й перегонка сусла. В процесі виготовлення міцність напою досягає 70%, тому його розбавляють водою. Після витримки віскі фільтрується, і його можна фарбувати карамельним барвником.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: