Народний депутат України 7-8 скликання, позбавлений у 2016-ому депутатського мандату за вихід із фракції БПП, Єгор Фірсов сьогодні побував у Кропивницькому та закликав об’єднуватися не тільки політиків, а й простих громадян на підтримку лідера “Громадянської позиції” та одного з лідерів президентських рейтингів за даними останніх соцопитувань Анатолія Гриценка.
Свою прес-конференцію у місцевому прес-клубі почав із того, що розповів, чому створена ним торік політична сила «Альтернатива», яка позиціонувала себе в східних регіонах країни, в тому числі на неокупованій території Донбасу, як проукраїнська альтернатива «Опозиційному блоку», приєдналася до політичної партії «Громадянська позиція» на чолі з Анатолієм Гриценком.
Молодий політик вважає, що на сьогодні країна перебуває в ситуації, коли всім демократичним опозиційним силам потрібно забути про амбіції й консолідуватися та підтримати на президентських виборах наступного року єдиного кандидата. Він переконаний, що наразі є тільки два способи провести швидкі зміни в країні, – це або обрати порядного, професійного та патріотичного Президента, або отримати 226 голосів у Парламенті. Поодинці ні молоді ні досвідчені демократичні опозиційні сили не в змозі, на його думку, досягнути ні того ні іншого. Саме Анатолій Гриценко, за словами Єгора Фірсова, відповідає трьом названим ним критеріям – порядність, професіоналізм та патріотизм.
На його переконання, країна не може сьогодні собі дозволити Президента, який буде якийсь час ще входити в курс справ, учитися розрізняти укази та постанови, вивчати ситуацію на Сході і т.п.
«Його можна зустріти в Києві чи в будь-якому місті без охорони, спілкуватися очі в очі. Ніхто в жодному місті не скаже вам, що колись давав йому хабар. У нього немає ні офшорів ні сліпих трастів, за кожну свою зароблену копійку він може чітко відзвітувати», – переконаний новий соратник Гриценка.
Також, за його словами, досвід та освіченість лідера «Громадянської позиції» дають йому впевненість у тому, що він може гідно вести переговори з такими непростими людьми, глибами світової політики як Трамп, Макрон та Меркель.
Єгор Фірсов не приховував, що його візит пов’язаний з підготовкою до президентської кампанії.
«Хтось може подумати, що ще рано, що до президентської кампанії ще 10 місяців. Але для формату кампанії, якщо ми відразу після виборів хочемо запроваджувати потрібні реформи, – в нас дуже мало часу», – пояснив він.
Єгор Фірсов підтвердив заяви самого Анатолія Гриценка, що наразі ведуться перемовини щодо його підтримки на президентських виборах з такими політичними силами як «Самопоміч», «Демократичний альянс», рухом «Хвиля» Віктора Чумака, а також окремими людьми з Руху нових сил. Така згуртованість і підтримка, а також консолідація зусиль, за словами спікера, потрібні для того, аби на президентських виборах захистити голоси виборців.
«Соціологія дає Анатолію Степановичу стабільно друге місце в президентському рейтингу. Але ми розуміємо, що цього замало, щоб виграти вибори. Для цього потрібно мати потужну регіональну мережу, готову до викликів, яка б могла запобігти фальсифікаціям із боку влади, яка, безумовно, задіюватиме адмінресурс».
Він висловив сподівання, що вже наступного разу приїде до Кропивницького з цілою командою на чолі з Анатолієм Гриценком, і даватиме прес-конференцію разом із Віктором Чумаком, Мустафою Найємом, Василем Гацьком, Миколою Катеринчуком та іншими.
Він також подякував за підтримку лідеру «Народного контролю» Дмитру Добродомову.
Голова ж обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Олександр Жимінюк зауважив, що судячи з білбордів по місту, до виборчої кампанії готуються не тільки вони.
«Нам знову обіцяють змінити і покращити життя. Але дуже дивно, що це обіцяють люди, які останні роки були при владі і мали можливість усе це реалізувати», – зазначив він.
Також про старт передвиборчої кампанії, на їхню думку, свідчать інформаційні атаки проти Анатолія Гриценка. Підготовкою грунту для чергової дискредитації Єгор Фірсов назвав зареєстровану вчора в Парламенті постанову про створення слідчої комісії, яка перевірятиме діяльність оборонного відомства за останні десять років.
«Нещодавно екс-голова СБУ Віктор Трепак попереджав про спецоперацію за вказівкою АП проти Анатолія Гриценка», – заявив він.
«Я поясню, чому таку комісію не створювали в 2014-2015-ому роках. Тоді просто ще ніхто не думав, що у Гриценка настільки виросте рейтинг», – зазначив він. – «Як на мене, краще б ця комісія розслідувала, чому колона Гіркіна доїхала зі Слов’янська до Донецька 100 кілометрів без жодного пострілу. Я Анатолія Гриценка знаю з 2011 року як людину принципову. В нього була можливість, наприклад, бути у владі, об’єднатися з владою, але він від цього відмовився».
Відповідаючи на запитання щодо бачення вирішення проблеми Донбасу, Єгор Фірсов зазначив, що йому відомо, що Анатолій Гриценко брав участь у засіданні на міжнародному рівні разом із представниками Франції, Німеччини і Росії з цього питання, і що йому відомо про певні напрацювання, які вже незабаром оприлюднить лідер партії.
Він також переконаний, що не можна повертати території на умовах Росії, щоб вони мали особливий статус, свої органи влади і самоврядування, своїх представників у законодавчій владі.
«Власне, через це у мене також виник конфлікт із Президентом та іншими членами фракції. На щастя, ці зміни не пройшли», – сказав він. – «Якщо говорити про інші шляхи – про миротворців, що Україна зможе контролювати суверенітет, там будуть українські правоохоронці, суди, державна влада, контроль за кордоном – на таких умовах повернення прийнятне».
Але визнав, що на сьогодні поки що про це говорити не доводиться.
На зауваження щодо того, що команда Гриценка виступає за сильну президентську владу, в той час, як Україна парламентсько-президентська республіка, Єгор Фірсов апелював до досвіду інших країн. Жодна з них, за його словами, не виходила з кризи завдяки парламенту.
«Анатолій Степанович неодноразово казав, що не треба боятися сильної президентської влади, треба боятися безвідповідальності. Сильна президентська влада потрібна для того, щоб швидко вийти з кризи і провести потрібні реформи. Немає в історії прикладів, коли б країна виходила з кризи завдяки парламенту, дискусіям і такому іншому».
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: