Сьогодні у ЦДПУ імені В. Винниченка ведучі ТСН Юлія Бориско, Святослав Гринчук та акторка серіалу “Школа” Яніна Андрєєва розповідали молоді про можливості втілення європейських стандартів в невеликих містах та власні успіхи й невдачі, які щоразу вчили їх бути сильнішими.
Захід проводили у рамках соціально-освітнього проекту “Ті, що вражають”.
Ведучий Телевізійної служби новин на 1+1 Святослав Гринчук розповів про власний професійний шлях та про досвід роботи в спортивній журналістиці.
“Я мав за щастя побувати на паралімпійських іграх в Південній Кореї. Найбільше мене вразило, як глядачі, вболівальники ставились до спортсменів. В їхніх очах не бачив жалю, чи співчуття, вони просто приходили подивитись на спорт. Ось цього я хочу в нашій країні: людям з інвалідністю необхідно створити умови, аби вони не відчували незручностей, їх просто треба зрозуміти”, – розповідає ведучий.
Юлія Бориско розповідала про те, як здійснилась її мрія працювати в ТСН. За словами ведучої, коли стажувалася на Новому каналі, їй чітко дали зрозуміти, що відразу після журналістських курсів зірками в цій царині не вдасться стати нікому, а професійного вишколу можна набратись починаючи з роботи в менш масштабних виданнях.
“Я була така засмучена і розбита. Знайшла роботу на невеличкому каналі, де готувала сюжети про економіку, про яку, до речі, нічогісінько не знала, і мала перечитати купу книжок, перш ніж почала готувати матеріали для сюжетів. І я справді “набила руку” в цій справі, й коли через знайому журналістку почула, що ТСН шукає журналіста для економічних сюжетів, я зрозуміла, що цей шанс не втрачу”, – згадує Юлія.
Ведуча говорить, що тепер усвідомлює, що ніхто і ніщо не приходить в наше життя дарма, все складається так, як має бути.
Також Юлія Бориско розповіла і про загрозу свободі слова, яка виникла в 2004 році. За словами спікерки, тоді усім журналістам каналу дали чітко зрозуміти, що їм доведеться “прийняти правила гри”, і відступити від поняття незаангажованості сюжетів та матеріалів, в світлі сфальсифікованих виборів 2004-го року. Юлія Бориско тоді звільнилась з каналу, разом з колегами з міжнародного відділу, й повернулась назад тільки після зміни власника каналу.
Ведуча відзначає, що внаслідок Революції Гідності нація виросла, і робити позитивні зміни в країні має кожен з нас, не чекаючи чогось від верхівки, адже на місцях зміни впроваджувати має саме громадськість.
Про важливість інклюзивної освіти розповідала Олена Шингарьова, засновниця ГО “Креавіта” з Харкова, яка в підлітковому віці набула інвалідність.
“Ми сприяємо активному залученню діток з особливими потребами в навчальний процес. Проводимо роботу з батьками, співпрацюємо з адміністраціями шкіл, показуємо на практиці, які позитивні зміни відбуваються з дітьми, котрі навчаються не вдома, а в шкільному колективі”, – ділиться Олена.
Вікторія Седлецька, начальник відділу по роботі з кадрами однієї з торгових мереж Вінниці розповіла про позитивний досвід залучення до роботи людей, які мають інвалідність.
“Найголовніше те, що люди з інвалідністю набували впевненості в собі працюючи в нас. Зараз деякі з них відчули силу та готовність працювати й розвиватись в інших галузях, і перейшли на іншу роботу”, – ділиться успіхами Вікторія Седлецька.
Із завершальним спічем виступила акторка серіалу “Школа” Яніна Андрєєва, яка розповіла про те, наскільки важливо йти до мети, попри все.
“Я була наскільки мотивованою, що безкоштовно вела нічні ефіри на одній з українських радіостанцій. Згодом перейшла на ранкові передачі, а ще пізніше відчула, що радіо мені вже замало, і отримала роботу ведучої новин на СТБ. Але якось так ставалось, що кожен новий для мене проект швидко закінчувався: то їх закривали, під приводом того, щоб мене звільнити, то просто брали на моє місце нову ведучу”, – розповідає Яніна.
Акторка говорить, що пройшовши через моменти, коли хочеться вже опустити руки і здатись невдачам, особливо цінуєш нові можливості, які відкриваються. Такою можливістю для неї став кастинг до серіалу “Школа”, який зараз зробив Яніну Андрєєву надзвичайно відомою.
Після розповідей спікерів на глядачів чекали селфі та автограф-сесія.
Довідково: спікери проекту “Ті, що вражають” проїдуть п’ятьма містами України(Рівним, Краматорськом, Кропивницьким, Харковом, Львовом), аби надихнути українців на створення сучасних, зручних та доступних міст, привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, а також поглибити розуміння українців про реформу децентралізації та домагатися позитивних змін у їхньому рідному селі чи місті. Під час мотивувальних виступів спікери діляться своїми історіями злетів та падінь, цікавими фактами свого життєвого шляху, та на власному прикладі доводять, що об’єднанні зусилля активних громадян здатні змінити українські міста, перетворити їх на сучасні та доступні.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: