В умовах підвищення захворюваності на грип та ГРІ важливим є забезпечення необхідного повітряно-теплового режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних закладах, житлових приміщеннях.
На цьому наголосила начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олена Черненко на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій нинішньої пятиниці.
Чиновниця поінформувала, що з метою профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій під час опалювального сезону Держпродспоживслужба області організовує щоденний моніторинг повітряно-теплового режиму у навчальних та лікувально-профілактичних закладах, а також у закладах соціальної сфери. Також здійснюється моніторинг загального стану захворюваності населення на грип та ГРІ, окремо дітей, які відвідують організовані колективи. Це дає змогу оперативно реагувати на порушення повітряно-теплового режиму та своєчасно вживати необхідних протиепідемічних та профілактичних заходів.
Під час епідемічного сезону 2018/2019 року в Кіровоградській області на грип та ГРІ перехворіло 119 тис. осіб, з них більше 70% – діти. Зареєстровано 10 летальних випадків від ускладнень від грипу.
Основним засобом профілактики грипу та попередження виникнення епідемії є вакцинація протигрипозними вакцинами, наголосила Олена Черненко. Розпочинати вакцинацію необхідно в жовтні-листопаді поточного року.
Доповідач звернула увагу й на громадський транспорт, адже в ньому за рахунок скупчення людей можливе поширення повітряно-крапельних інфекцій. Запобігти розповсюдженню вірусних інфекцій у транспорті могло б постійне проведення дезінфекційних заходів, але, на жаль, такі заходи перевізниками не проводяться.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: