Розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрія Райковича затверджена комплексна програма підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин загиблих (померлих) ветеранів, полонених військовослужбовців та осіб, зниклих безвісти. Програмою передбачена фінансова підтримка ветеранів та їхніх родин коштом обласного бюджету.
Детальніше про це сьогодні, 1 квітня, розповіла під час брифінгу в ОВА начальниця управління ветеранів Кіровоградської ОВА Наталія Сівова.
“Для визначення чіткого кола отримувачів допомоги, обсягу фінансової підтримки та переліку документів, які слугуватимуть підставою для нарахування допомог, начальником ОВА прийнято розпорядження, які регламентують порядок використання коштів обласного бюджету”, – зазначила вона.
Основні положення фінансової підтримки:
Компенсація за зубопротезування
Відповідно до розпорядження від 27 лютого, передбачена виплата компенсації за проведене зубопротезування для деяких категорій ветеранів війни та військовослужбовців, звільнених з полону.
“Компенсація здійснюється один раз на рік у розмірі фактичних витрат, але не більше 5000 грн”, – пояснила Сівова.
Матеріальна допомога дітям членів сімей загиблих
Розпорядженням від 27 лютого встановлена щорічна одноразова допомога у розмірі 3000 грн для дітей членів сімей загиблих ветеранів війни, полонених військових та зниклих безвісти.
“Якщо дитина має статус сироти або позбавлена батьківського піклування, сума допомоги складає 5000 грн”, – зазначила вона.
Матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з полону
Цим категоріям передбачена виплата у розмірі 15 000 грн.
Фінансова підтримка сім’ям загиблих захисників
Члени сімей загиблих захисників отримають одноразову фінансову допомогу у розмірі 30 000 грн.
“Також передбачена виплата пораненим військовослужбовцям у розмірі 15 000 грн за кожне поранення”, – додала начальниця управління ветеранів.
Відшкодування витрат на поховання
Передбачено покриття витрат на поховання учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та загиблих військовослужбовців.
“Відшкодування здійснюється в межах фактичних витрат, але не більше середньої ціни ритуальних послуг у регіоні”, – пояснила Сівова.
Відшкодування витрат на реабілітацію
Програма передбачає покриття витрат на реабілітацію осіб з інвалідністю внаслідок війни та військовослужбовців, звільнених зі служби за станом здоров’я.
“Послуги реабілітації можна отримати один раз на рік у Знам’янській обласній бальнеологічній лікарні”, – зазначила вона.
Як отримати допомогу?
Особи, зареєстровані у Кіровоградській області, можуть подати заяви на отримання допомоги до міських, селищних або сільських рад, а також до відділів з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій.
Детальну інформацію щодо обласної програми можна знайти на офіційному сайті Кіровоградської ОВА або у спеціалістів із супроводу ветеранів війни у громадах.
“Запрошуємо ветеранів війни та членів їхніх сімей скористатися фінансовою підтримкою та отримати виплати з обласного бюджету. Окрім того, аналогічні програми діють у кожній громаді області”, – підсумувала Наталія Сівова.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: