Перед тими, хто не готовий замовляти ремонт будинку «під ключ» або просто хоче зробити ремонт будинку своїми руками, постає безліч питань. Що потрібно для ремонту? В якому порядку краще робити ремонт? Як зробити ремонт більш бюджетним?
Все здається надто складним тільки на перший погляд: вам варто почати розбиратися. Читайте статтю нижче, і ви намітите перший план дій, визначите тимчасові рамки та дасте відповідь на питання «як зробити бюджетний ремонт приватного будинку своїми руками?».
Як підготуватись до ремонту?
Щоб зробити ремонт у будинку своїми руками, потрібно розробити дизайн та план:
- Подумайте, чи потрібна заміна комунікацій. Для цього варто вивчити детальну інформацію про сучасні системи вентиляції, опалення, водопостачання та електрики, або ж проконсультуватися з фахівцями.
- Тепер ви можете зробити начерки кімнат з розставленими меблями та технікою у програмі типу «SketchUp» або на папері. Продумайте освітлення вдень та ввечері, не робіть надто вузьких проходів, створюйте простір максимально зручним.
- Коли розстановка електроприладів та меблів, а також колірна гама майбутньої кімнати вибрані, складіть список матеріалів та загальний кошторис – визначте, чи підходить вам бюджет та відкоригуйте списки, якщо це необхідно.
- Починайте ремонт, коли куплено все необхідне як мінімум для першого етапу робіт.
Етапи ремонту в будинку:
1) Очищення та підготовка приміщень
Розбираємо приміщення від усіх меблів та техніки. Зі стін, стелі та підлоги видаляється стара фарба/шпалери/плитка. Хлам виметається. Якщо ремонт недорогий, і підлога залишиться незмінною, накрийте його щільною поліетиленовою плівкою.
2) Вікна та двері
На самому початку також варто замінити вікна та підвіконня – це брудна робота, яку краще виконати до оздоблення кімнат. Двері знімаються до моменту, коли нічого з будматеріалів не зможе їх забруднити.
3) Оновлення комунікацій: вентиляція, електрика, опалення, водопровід та каналізація
Інженерні системи слід замінювати на нові раз на 30-40 років, якщо вони були зроблені «на совість». Якщо ви вирішили зробити ремонт старого приватного будинку своїми руками, то комунікації 100% потрібно буде оновлювати.
4) Ремонт стін, підлоги та стелі
Коли приступаєте до внутрішньої обробки приміщень, починайте зверху вниз: стеля ➡ стіни ➡ підлога. Таким чином, ви зможете працювати сміливо, не боячись забруднити свіжі поверхні. Під час ремонту враховуйте розроблені плани комунікацій: у процесі прокладіть електропроводку, зробіть витяжки, встановіть нові труби для подачі води та ін.
5) Установка техніки
Коли робота над внутрішніми покриттями закінчена, підключаємо раковини, унітаз, ванну до підготовлених труб водопроводу та каналізації; витяжки та решітки – до повітроводів. Встановлюємо світильники, лампи, вимикачі. Навішуємо радіатори опалення.
Фото: https://shop.alterair.ua/ru/
6) Підключення побутових приладів, збирання меблів, прикраса
Побутові прилади (пральна машина, кондиціонер, холодильник тощо) надійно встановлюються у вибраних місцях та підключаються до комунікацій. Заноситься/збираються меблі. Розставляється декор, книжки, рослини. Вивішуються картини. Розкладаються килими, подушки, накидки. Ремонт приватного будинку своїми руками закінчено!
Висновок
Щоб у вас вийшов бюджетний ремонт приватного будинку власноруч, важливо:
- Зробити якісний, грамотний проєкт;
- Затвердити загальний кошторис на початок покупок;
- З увагою підійти до вибору матеріалів;
- Брати дороге обладнання напрокат;
- Виконувати роботи поетапно, щоб не повертатися до вже виконаного раніше.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: