Відкладання певної суми грошей щомісяця є важливою подушкою безпеки на будь-який несподіваний випадок. Також, подібний крок допоможе запобігти стресу та, можливо, назбирати на якусь потрібну покупку. Ба більше, заощадження навіть в 10% від загального заробітку можуть стати вигідною фінансовою тактикою “на майбутнє”.
Тим часом не кожна людина звикла робити подібні відрахування з бюджету. Також, на шляху до кінцевої мети можуть стати різні спокуси, включно з необміркованими придбаннями. На ці випадки, є кілька порад від різних фінансових експертів. І, наприклад, якщо людина інколи використовує Vip Casino сайт, краще робити невеликі внесення, які не страшно втратити.
За думкою багатьох фінансистів, ідеальними є ті відкладення, що допоможуть людині прожити пів року. Тому, варто відразу провести розрахунки прибутків та витрат. При цьому, важливо, щоб сума витрачених коштів не була вищою за загальні надходження.
Базові рекомендації з приводу регулярних відкладень
Будь-які заощадження повинні мати хоч якусь мету, тому що вона буде виконувати роль мотиватора. Тож, краще визначити суму або відсоток заздалегідь та, додати його у власну “амбарну книгу”. Більш того, потрібні додаткові кроки, які вбережуть заощадження від спокус:
- Створення окремого банківського рахунку (наприклад, при кожному нарахуванні зарплати, можна налаштувати певний відсоток для автоматичної транзакції на цю картку);
- Відмова від швидких та емоційних витрат. Замість цього, краще зосередитись на хобі або отриманні нової професії;
- Планування покупок перед їх проведенням (створення переліку необхідної продукції перед виходом до магазину).
Якщо дотримуватися цих порад, можна уникнути непотрібних витрат. Також, вони допоможуть бути націленими на обрані пріоритети та, взагалі, позбутися звички жити “від зарплати до зарплати”. Більш того, стеження за власним бюджетом інколи допомагає позбутися шкідливих звичок, наприклад паління.
Додаткові кроки, які збільшують заощадження
Вести власний або сімейний бюджет буває важко, особливо, коли ціни на продукти й комуналку постійно зростають. Але, і в цих випадках заощаджувати досить реально. Наприклад, якщо у людини в помешканні немає лічильників, просто потрібно їх встановити. Це допоможе мати актуальні дані щодо витрат по воді газу та світлу.
Також, щоб накопичення грошових резервів не стало рутиною, інколи можна дозволяти собі певні розважальні заходи. Наприклад, якщо це сімейна вечеря в піцерії, можна просто обкласти її свого роду “податком”. Тобто, якщо умовно було витрачено 700 гривень, можна відразу переказати 100-200 грн на зберігальний рахунок.
І насамкінець, щоб заощаджувати без зайвих турбот, потрібно позбутися всіх наявних боргових зобов’язань, включно з кредитами. Зокрема, це стосується кредитних карток, з яких витрати грошей також можуть бути емоційними. Хоча в них є пільгові періоди, відсотки сплачувати доведеться. Тож, перед початком відкладень, варто закрити подібні рахунки, щоб уникнути зайвих витрат у майбутньому.
РЕКЛАМА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: