Вчора, як уже повідомляв “Без купюр”, місцеві скаути передали кропивницькому міському голові Андрію Райковичу Вифлеємський вогонь миру. Ми розпитали голову осередку Національної скаутської організації “Пласт” у Кропивницькому Анну Волохову більше про традицію, що з кожним роком набуває більшої популярності в Україні, а також про те, як вогонь дістався Кропивцького, кому він призначається та де його знайти в нашому місті?
– Передача Вифлеємського вогню миру – це всесвітня скаутська акція до Різдва Христового. Її ідея полягає в поширенні символічного вогню, запаленого в місті, де народився Ісус Христос. Оскільки традиція започаткована в Австрії, то спочатку вогонь доставляють до Відня, а вже звідти скаути зі всього світу поширюють доставляють його літаками, автобусами, потягами до своїх країн. В Україні організатором акції є Національна скаутська організація “Пласт”, яку ми представляємо в Кропивницькому. Вогонь привозять до Києва, а також через кордон передають до Львова. А вже звідти його передають одні пластуни – іншим. Конкретно ми його брали в Черкасах цього тижня. До Черкас його привезли з Києва. Ми ж розповсюджуємо в нашому місті. Цей вогонь символізує мир, тепло, злагоду, об’єднує людей, які не можуть з тих чи інших причин сісти за різдвяний стіл зі своїми сім’ями. Ми його возимо на Схід нашим військовим, в сиротинці, церкви й лікарні.
– Кому в Кропивницькому, крім міського голови ви передали вогонь чи збираєтеся передати?
– Вчора ми тільки розпочали естафету передачі Вогню, тому вчора ми передали Андрію Райковичу, після цього ходили до наших друзів і партнерів – магазин туристичного спорядження, сьогодні передали громаді міста в громадському просторі “Кропхаб”, завтра йдемо в театр. Також збираємося передати у третій полк спецпризначення і церкви.
– Як вдається підтримувати вогонь, щоб він не згас?
– Це Вогонь на свічці, він передається від свічки до свічки. Ми відразу запалили кілька свічок, бо одна може погаснути, й коли одна догорає, ми від неї запалюємо іншу. В нас є спеціальна лампадка і товсті свічки, які можуть горіти дуже довго.
– Скільки років поспіль ви привозите Вифлеємський вогонь до нашого міста?
– Взагалі в Україні його передають з 1999 року. В Кропивницькому останні 3 роки, з 2017-го, ми цю акцію відроджуємо.
Як розповіла нашим колегам із “Суспільного” голова громадської організації “Серця матерів Кіровоградщини” Інна Колпак, усі бажаючі можуть завітати з маскою та лампадкою до громадського простору “Кропхаб” по вулиці Преображенській, 2, де з вами залюбки поділяться Вогнем із Вифлеєму.
Довідково:
Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціативу підхопили скаути Відня.
До Європи Вогонь з Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт.
Фото пресслужби Кропивницької міської ради
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: