Способи своєчасного погашення іпотечного кредиту
Іпотека заслужено вважається одним з найбільш простих і швидких способів купівлі житла, і багато хто віддає перевагу цьому варіанту, не бажаючи тривалий час накопичувати власні кошти. Але криза спричинила жорсткість банківських вимог. Що не дивно: як правило, вони залишають за собою право переглядати відсотки за позикою. І до цього додалося урізання заробітної плати або навіть скорочення на роботі. Тепер доводиться з жахом чекати на той день, коли необхідно вносити суму за кредитом… А грошей немає! Що ж, зневірятися не варто.
Змінити рід діяльності
Якщо вас торкнулося скорочення, не обов’язково відмовляти собі у невеликому задоволенні: можна відвідувати казино Ельслотс і навіть робити приємні покупки. І на погашення кредиту вистачить коштів. Усе, що потрібно зробити, – знайти нову роботу, не вередуючи та не перебираючи варіантами. У ситуації, що склалася, правильно погоджуватися на плюс-мінус нормальні умови, навіть якщо зарплата буде нижчою. Тут важливо, що з’явиться можливість платити за позикою і більш-менш нормально жити на гроші, що залишилися. Навіть нижчий оклад на новій роботі забезпечить платежі з іпотеки. Це краще, ніж залишитись без грошей взагалі.
Продати непотрібне
Прийнявши рішення позбавитися нерухомості, що не використовується, можна отримати непогані додаткові гроші. Що можна продати? Наприклад, гараж, який простоює за відсутністю автомобілю. Або земельну ділянку, що давно заросла. Або будинок у селі, де довгий час нікого не було. Не слід сумніватися: варто рішуче продати те, що не потрібно. Як варіант: здати в найм. Отриманої суми може не вистачити на повний розрахунок за іпотекою, але вона напевно виручить: можна збільшити щомісячні платежі та в результаті швидше погасити заборгованість.
Поговорити з банком
Часто із кредитором можна домовитися про зміну вимог щодо виплат. Звичайно, не можна гарантувати, що банківська установа виявить значну лояльність, але послаблення умов швидше за все будуть. Навіть невеликі поступки банку допоможуть у вирішенні проблеми. Деякі установи погоджуються на відстрочку платежу на період пошуку роботи або тимчасово зменшують суму щомісячної виплати.
Знайти підтримку
Можливо, існують програми державної підтримки одержувачів іпотек, які опинилися у скрутному фінансовому становищі. Якщо таке агентство є, до нього слід звернутися з проханням щодо реструктуризації позики. Однак слід зазначити, що скористатися допомогою можна лише на певних умовах. Наприклад, коли взяте у кредит житло у позичальника є єдиним. Обмеження також можуть бути пов’язані з часом отримання іпотеки, кількістю людей, які мешкають у квартирі, термінами погашення кредиту тощо.
Обмін на меншу житлоплощу
Це останній варіант, якого доводиться вдаватися у тому випадку, коли іншого виходу немає. Якщо квартира була придбана кілька років тому, її вартість виразно зросла. Банки дозволяють продавати житло та купувати інше, з меншою площею. На це зазвичай дається від трьох місяців до півроку, покупця можна знайти самостійно або через ріелтора. Але слід знати: протягом терміну продажу-купівлі виплати по іпотеці платити не вийде, тому після отримання коштів за продане житло буде необхідно внести штраф.
Найчастіше знайти вихід із складної ситуації із поверненням іпотечного кредиту таки вдається. Головне – не впадати у відчай, не опускати руки і спокійно обміркувати варіанти вирішення проблеми.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: