За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 12-13 травня, третина населення оцінює напрям руху країни як правильний, а половина – як неправильний, ще 17% не змогли відповісти.
Більш позитивно оцінюють ситуацію молоді респонденти, прихильники президента Зеленського та партії «Слуга народу».
Зеленському довіряють 57% громадян і не довіряють – 37%. Більше третини опитаних не змогли оцінити свій рівень довіри до Разумкова та Шмигаля. Загалом Разумкову довіряють 25%, не довіряють – 33%, чинному прем’єру довіряють лише 14%, а 39% – не довіряють.
До усіх інших політиків помітно переважає недовіра, при цьому Юрію Бойку довіряють 25%, не довіряють – 57%, Святославу Вакарчуку – 24% і 61% відповідно, Юлії Тимошенко – 22% і 72%, Петру Порошенку – 20% і 76%.
Парламентський рейтинг очолює партія «Слуга народу», яку готові підтримати 34% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партію «Опозиційна платформа – За життя» – 15,1%, «Європейська солідарність» – 14,0%, «Батьківщина» – 9,2%, «Сила і честь» – 4,7% та «Радикальну партію» – 4,0%. Приблизно по 3% готові підтримати партію Шарія, Українську стратегію Гройсмана, “Свободу” і “Голос”.
Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 39,3% проголосували б за Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,9% підтримали б Юрія Бойка, 13,3% – Петра Порошенка, 8,6% – Юлію Тимошенко, 5,9% – Ігоря Смешка.
Підтримка інших кандидатів нижче 5%. Ще близько 8% – не визначилися.
Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% –задовільно, близько третини–незадовільно або жахливо. Відносно гірші оцінки президенту Зеленському дали респонденти Сходу, мешканці міст, старші опитані, виборці Петра Порошенка та Юрія Бойка. Водночас, молодь, мешканці Півдня, Центру та Заходу дали відносно кращі оцінки.
Звільнення полонених і заручників, а також боротьба із коронавірусом – сфери, в яких опитані поставили найкращі оцінки за перший рік президента Зеленського.
Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об’єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.
Водночас, найгірше опитані оцінили зменшення впливу олігархів на політику, земельну та медичну реформи, боротьбу із корупцією,економічний розвиток та припинення вогню на Донбасі.
Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews -телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.
Терміни проведення: 12-13 травня 2020 року
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: