Директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов перевірив, як Кіровоградщина підготувалася до проведення Національного мультипредметного тесту та розповів про його особливості.
Так, як відомо, через війну МОН відмовилося від проведення незалежного зовнішнього тестування та запровадило єдиний тест із трьох предметів — математики, української мови та історії України. За словами Анатолія Анісімова, ЗНО передбачало можливість вступу до вищих навчальних закладів і державну підсумкову атестацію, а тест — це лише форма вступного випробування.
Перший етап підтвердження участі в тесті завершився 7 червня і за його результатами можна сказати, що на Кіровоградщині бажаючих скласти тест зареєструвалося менше, ніж торік на ЗНО.
На відміну від ЗНО, учасники тестування відповідатимуть на запитання в онлайн-режимі, жодних паперових документів не буде. Учасники мають встигнути опрацювати завдання за 120 хв. Максимальна кількість балів, як і раніше, – 200. Натомість порогового балу не буде.
Для вступників у виші залишаються дійсними сертифікати про складання ЗНО минулих років – 2019, 2020, 2021 рр. Але мультитест все одно складати потрібно.
На випадок форсмажорних ситуацій, які можуть завадити проведенню основної сесії тестування, учасники матимуть можливість взяти участь у додатковій сесії або в спеціальній дещо пізніше. Для прикладу, якщо повітряна тривога триватиме довше години, то сесія скасовується. Якщо менше, ніж година, то продовжується після перерви.
На Кіровоградщині тест проходитиме на 18 територіях. Всього працюватимуть 29 пунктів. Найбільше в Кропивницькому.
Учасників поділять на групи, одні з них складатимуть тест зранку, інші — після обіду. В одній сесії на пункті тестування братимуть участь не більше 30 осіб замість 200-300, як у попередні роки під час ЗНО.
Перед тестуванням учасники мають завантажити на сайті Центру оцінювання якості освіти перепустку з часом і місцем проведення мультитесту. Крім нього треба мати документ, що посвідчує особу.
Загалом 5 555 абітурієнтів області візьмуть участь у тестуванні, з них 151 – внутрішньо переміщені особи.
Анатолій Анасімов зауважив, що на Кіровоградщині громади зобов’язалися забезпечити централізований підвіз учасників, хоча це й не передбачено.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: