В Україні учасникам АТО, які повертаються з війни та волонтерам допомагають отримати комплексні знання про права людини, інструменти розвитку організацій та проектний менеджмент. Цією освітньою програмою займається громадська організація “Юридична сотня”, яка бере початок з часів Євромайдану й заснована улітку 2014 року як група небайдужих юристів-волонтерів, котрі надавали допомогу пораненим учасникам російсько-української війни у військових госпіталях.
Організація реалізує проект “Школа юридичної сотні”, у якому волонтери та ветерани вчаться основам права, дізнаються про інституційний розвиток громадських організацій, важливість комунікацій, організацію державного апарату та виборчого процесу.
Програма навчання складається з чотирьох блоків та загальної конференції шкіл з чотирьох міст України: Одеси, Кропивницького, Львова та Чернігова.
15-го грудня у Кропивницькому стартував другий блок навчання у “Школі юридичної сотні”.
У ній беруть участь представники ветеранських та волонтерських громадських організацій з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.
Координатор “Школи юридичної сотні” в Кіровоградській області Антон Красов говорить, що другий блок “Інституційний розвиток” передбачає розвиток навичок з підвищення спроможностей вдосконалення самої організації, а також проектного менеджменту: як писати проекти, знаходити фінансування.
“Ми намагаємось заточувати учасників під їхні проекти, звіти та плани. Це вперше в моїй практиці, коли я ставлю питання “Які є проблеми?”, і учасники називають конкретні факти. Ми визначаємо проблемні аспекти, а потім дивимось на що це може вплинути і що робити далі. Також учасники дуже щедро діляться своїми історіями успіху”, – говорить тренерка “Школи” Вікторія Маришук.
Антон Красов зазначає, що наступний блок навчання буде правовим, четвертий – виборчим, і завершальний п’ятий – загальна конференція чотирьох шкіл України, на якій відбудеться презентація проектів для можливих донорів.
“Донори дають свій фідбек, поради, враження від проектів, що також є цінним. Дуже важливо, щоб проект намагався вирішити актуальну проблему, ґрунтовно підійшов до її аналізу і запропонував цілі, які можна досягнути в рамках проекту та очікувані результати”, – говорить представниця Канадського посольства в Україні – потенційного спонсору проектів “Школи юридичної сотні” Юлія Коба.
Часто донори прискіпливі до того, наскільки ідея проекту нова та перспективна.
Учасники вчаться продумувати проекти та шляхи реалізації на кожному з етапів. За словами Антона Красова, кожен з них мотивований створити ідею та реалізувати проект саме в контексті діяльності своєї організації.
Олександр, учасник “Школи”, представник громадської організації “Вільшанська районна спілка учасників АТО” працює над створенням проекту Центру фізичної реабілітації учасників АТО у Вільшанській веслувальній школі.
Наталя Салімова, представниця “Мобільної волонтерської групи” розповідає, що її організація працює над двома ідеями: Центром освіти для дорослих (з акцентом на навчання учасників бойових дій) та проектом спортивної реабілітації трекінгом (походом в гори).
Наступний навчальний блок “Школа юридичної сотні” проведе наприкінці січня 2019-го року.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: