Щоб придбати житло й не потрапити в майнову аферу, потрібно звертати уваги на деякі юридичні нюанси, зокрема ретельно перевіряти документи й відомості у електронному державному реєстрі майнових прав на нерухомість. Головне територіальне управління юстиції в Кіровоградській області вирішило надати декілька порад тим, хто збирається купувати власну квартиру.
«Люди роками можуть відкладати гроші на купівлю квартири, а потім враз втратити всі свої накопичення, ставши жертвами шахраїв. Щоб не потрапити на гачок до аферистів, потрібно відповідально ставитися до процесу купівлі-продажу майна. В ідеалі під час укладання угоди варто забезпечити собі юридичний супровід адвоката, який перевірятиме всі документи. Якщо зайвих коштів на юристів немає, не критично. Покупець і сам в змозі вберегти себе, якщо знатиме, на які аспекти звернути увагу», – розповіла в.о. керівника юстиції Кіровоградщини Анна Калініна.
За її словами, серед найризикованіших слід згадати про такі випадки:
- За короткий час у майна регулярно змінювались власники, тобто фактично відбулось декілька перереєстрацій житла з незрозумілих причин.
- Людина намагається реалізувати щойно придбану собі квартиру.
- Огляд житла потенційному покупцеві організовує не сам власник житла й не ріелтор, який спеціалізується на продажу нерухомості, а стороння особа.
- Укладання угоди купівлі-продажу займається знову ж таки не власник будинку чи квартири особисто, а людина за довіреністю.
«Звернувши увагу на ці поради, ви зможете застрахувати себе від шахрайства й можливих судових процесів. І ще один нюанс: засвідчувати угоду купівлі-продажу слід виключно в перевіреного нотаріуса. При цьому є одне неписане правило: право обирати нотаріуса залишається за покупцем, а не продавцем житла чи будь-якого іншого виду майна», – резюмувала Анна Калініна.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: