Початок терористичних бомбардувань енергетичної інфраструктури України росіянами примусив вітчизняний бізнес швидко адаптуватись до умов дефіциту електроенергії та віялових відключень в зимній період.
Дефіцит електроенергії та дефіцит обладнання
Для малого та середнього бізнесу зазвичай вистачає типових рішень. Одно (230 В) та трифазні генератори (з напругою 400 Вольт) – це виробничий стандарт. Але навіть “конвеєрність” такої продукції не врятувала від логістичних проблем та нездатності світових виробників в такі короткі не прогнозовані терміни нарощувати виробництво генераторів в декілька разів. Під час блекаутів по багатьом “дефіцитним” класам потужності склалась ситуація, коли постачальники електрогенераторів вимушені були чекати декілька місяців саме на виробництво обладнання на заводах.
Гірша ситуація складалась з нестандартними трансформаторами високої напруги для українських електричних мереж, які виробляються під замовлення і не є складськими позиціями. Саме ситуація з розподільчими мережами викликала найбільші складнощі для наших енергетиків.
Ситуація в енергетиці України під час блекаутів складалась таким чином, що від обстрілів страждали як пересічні громадяни, так і всі бізнес на всіх рівнях. Через обстріли та аварії знеструмлювались як жилі райони, так і промислові зони.
Для мешканця міста чи селища блекаут це важкі побутові негаразди.
Для комунального підприємства – аварійна ситуація.
Втрата живлення від електромережі для підприємства може означати брак всієї виробленої продукції, а в деяких випадках – аварійні ситуації, що можуть загрожувати здоров’ю співробітників та справності обладнання.
Робота великого бізнесу в умовах блекаутів
Для великого бізнесу та представників специфічних галузей, потребуючих великі потужності складність ситуації поєднувала обидві ці проблеми. Тобто потреба була в нестандартному обладнанні під замовлення, яке важливо отримати своєчасно в умовах завантаженості виробників та логістичних проблем.
В чому причина цього?
Не кожному виробництву може підходити “стандартні” 380/400 Вольт, деяке обладнання потребує не тільки великої потужності, а й високої напруги струму живлення. Обладнання що потребує напругу 1000 Вольт і більше (для змінного струму). Тож фактично йдеться мова про розробку та виробництво дизельної електростанції під потреби конкретного підприємства.
Як великий бізнес долав ці проблеми і де в реальності застосовуються високовольтні дизельні електростанції у якості резервного живлення? Наведемо найбільш цікаві приклади, що надала компанія Dalgakiran – провідний постачальник та виробник генераторного обладнання.
Один з яскравих прикладів використання такого обладнання є найбільший виробник фанери в Україні, компанія «ОДЕК». Для потреб виробництва компанією DALGAKIRAN було розроблено та виготовлено надпотужну високовольтну дизельну електростанцію DJ2500MS. Данне рішення здатно виробляти потужність 2000 кВт з напругою 6300 Вольт.
Високовільні дизельні генератори відіграють важливу роль у нафтогазовій та енергетичній промисловості. Вони можуть використовуватися для забезпечення електропостачання на нафтових та газових вежах, а також у віддалених районах, де електропідстанції відсутні. Так для потреб компанії «Нафтогазвидобування», що входить в структуру ДТЕК, була розроблена та виготовлена високовольтна дизельна електростанція DALGAKIRAN C2500D5A. Вона здатна генерувати потужність 2150 кВт з напругою 6000 Вольт, й пристосована до роботи в режимі 24/7.
Гірничодобувна та металургійна галузь
Електросталеплавильні або електродугові печі можуть споживати значні потужності. Вони використовуються для плавлення металевих відходів та перетворення їх на рідку сталь, що потребує великої кількості електроенергії. Працювати від резервного живлення для такого обладнання фінансово затратно, тому здебільшого для їх роботи не використовуються ДГУ. Прокатні стани, газові конвектори, системи видалення газів та уловлювання пилу теж потребують резервування, але частіше для них не потребується високовольтне живлення.
Будівельна галузь
Генератори такого типу можуть застосовуватись на будмайданчиках, де немає доступу до мережі і потрібно підключати потужне обладнання. Але це скоріше виключення з правил, бо в більшості випадків використовують трифазні генератори з напругою 400 Вольт.
Стан адаптації бізнесу в Україні до умов дефіциту електроенергії та блекаутів може різнитися залежно від сектора, регіону та розміру підприємства. Однак можна сказати, що багато компаній в Україні вживають заходів для адаптації до подібних умов, особливо у сферах, де безперервне електропостачання є критично важливим.
Багато компаній інвестують у електрогенератори в сприятливий період та міри енергоефективності, що дозволяють знизити споживану потужність.
Хочемо нагадати, що осінь – чудовий час для ретельного вибору та придбання генератора, який відповідає вашим потребам та бюджету. Ціни на генератори та їх доступність можуть коливатися в залежності від наявності та попиту. І взимку доступність деяких класів обладнання може суттєво знизитись. Більш того, ви можете переконатися, що обладнання функціонує коректно і провести необхідне обслуговування, щоб гарантувати його надійність у майбутньому.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: