Ячмінь на оці викликає як фізичний, так і психологічний дискомфорт. Лікувати його потрібно обов’язково, адже захворювання може призвести до серйозних ускладнень, таких як абсцес повіки та навіть менінгіт. Лікар після огляду, мікробіопсії та ознайомлення зі скаргами пацієнта призначає краплі від ячменю на оці та інші види лікарських засобів. Купувати препарати зручно в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я».
Чому з’являється ячмінь на оці?
Ячмінь є наслідком попадання бактерії стафілококу на поверхню слизової оболонки. Вона може потрапити в організм на тлі зниження імунітету, сильних стресів, нервового перевантаження. Крім того, частими причинами розвитку ячменю вважаються:
- неправильна гігієна очей або її відсутність;
- використання косметичних засобів неналежної якості;
- несвоєчасне очищення пензликів для макіяжу;
- використання контактних лінз та недотримання правил гігієни під час їх носіння.
При потраплянні бактерії стафілокока на слизову ока на повіці з’являється припухлість та почервоніння, яке супроводжується неприємними, болісними відчуттями. Через 1-3 дні ячмінь дозріває: на кінчику припухлості з’являється гнійний вершечок.
Як лікувати ячмінь на оці?
Починати лікування ячменю можна лише після консультації зі спеціалістом. Необхідно звернутись до сімейного лікаря, який направить на консультацію до офтальмолога. Після підтвердження діагнозу спеціаліст порекомендує:
- теплі компреси з кип’яченої води або настоянки ромашки лікарської;
- регулярну гігієну очей з використанням одноразових паперових рушників для кожного ока окремо;
- краплі або мазь (підбираються індивідуально залежно від особливостей протікання захворювання).
Якщо пацієнт невчасно звернувся до лікаря, можуть виникнути ускладнення у вигляді абсцесу. В такому разі буде рекомендоване оперативне втручання.
Дуже важливо не допустити розвитку ускладнень та своєчасно звернутись по допомогу. При правильному лікуванні видимі симптоми захворювання та болісні відчуття проходять протягом 3-5 днів, проте в окремих випадках можуть спостерігатись до 7 днів.
Після того як симптоми пройдуть, важливо здійснювати грамотну профілактику: виконувати гігієну очей два рази на день, завжди наносити макіяж чистими пензликами та знімати його на ніч, не торкатись ділянки навколо очей брудними руками. Ці прості рекомендації допоможуть не допустити ускладнень та захиститись від розвитку захворювання в майбутньому.
РЕКЛАМА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: