До появи в судовій залі відомого в місті адвоката підозрюваний у корупції молодий директор кропивницького театру Сергій Корнієнко встиг поспілкуватися з журналістами, які сьогодні прийшли на засідання з обрання йому запобіжного заходу. Але прокоментувати без свого захисника найцікавіше, звідки в ресторані взялися гроші, які правоохоронці називають хабарем, а він “підставою” – відмовився. Ленінський районний суд Кропивницького відправив служителя Мельпомени за ґрати. Більше про це, та в чому секрет посади, за яку, як стверджує слідство, Корнієнко отримав аж 3500 доларів США, читайте далі в репортажі “Без купюр”.
“Мене підставили. І те, що кажуть, що були якісь злочинні наміри або власна нажива — це все неправда. Я дуже довіряв людям тут”, – встиг сказати Сергій Корнієнко, але хто саме не виправдав його довіру не конкретизував.
На прохання озвучити свою версію скандальної події підозрюваний заявив, що розповість її суду. Представникам ЗМІ її почути не довелося, бо захисник Сергія Корнієнка Олексій Пільгуй звернувся до судді Катерини Юр’євої з проханням про проведення засідання в закритому режимі. Він послався на те, що під час обрання запобіжного заходу можуть бути озвучені дані досудового розслідування, а також про сімейні обставини чи стан здоров’я його підзахисного, які не підлягають розголошенню.
Не зважаючи на суспільний інтерес у цій справі, суддя таке клопотання задовольнила. Тож журналістам довелося покинути залу, не почувши, чому ж посада спеціаліста з комп’ютерного дизайну в комунальному закладі з невеликими зарплатами коштує аж 3500 доларів. Відповідь ми все ж знайшли, але спочатку — про ухвалу суду.
Як повідомили “Без купюр” у Кіровоградській обласній прокуратурі, суд задовольнив клопотання прокурора Юрія Стаха про тримання підозрюваного під вартою строком на 60 діб. Водночас ухвалив і розмір застави, яку зможе внести Сергій Корнієнко, щоб вийти з СІЗО, – 242 тисячі гривень. Тоді, як прокурор клопотав про заставу в розмірі мільйона гривень. Крім того, сторона обвинувачення готує клопотання про відсторонення фігуранта корупційного злочину від посади.
Тепер про “ціну питання”, яку в соцмережах обговорювали не менш жваво, ніж сам скандал. Після повідомлень СБУ та прокуратури про підстави затримання, поліція області пролила світло на “підстави” для захмарного цінника за працевлаштування в комунальний заклад.
“Встановлено, що директор закладу за неправомірну вигоду у сумі 3500 доларів США працевлаштовував громадян для подальшого уникнення мобілізації”, – зазначають в слідчому управлінні ГУ НПУ в області, яке проводить розслідування в кримінальному провадженні.
Як пояснив на наше прохання попередник Сергія Корнієнка на посаді директора — Вячеслав Вандрашек, театр віднесли до об’єктів критичної інфраструктури й 50% працівників чоловічої статі мають “бронь” від мобілізації. Але є нюанс…
“Я робив це для колективу офіційно, через департамент культури й обласну військову адміністрацію. Ми заповнювали відповідні документи в ТЦК. І в половини чоловіків була бронь, але 10 лютого вона закінчилася”, – розповів він.
І як нам стало відомо з власних джерел, новий директор також звернувся до ОВА й ТЦК з цього приводу, але отримав бронь для частини колективу тільки до 14 квітня нинішнього року. Цікаво, чи знав про це айтівець, який готовий був викласти 3500 доларів за таку преференцію?
Ще один інсайд — після затримання Сергій Корнієнко, схоже, дуже скромно оцінював свої можливості щодо адвокатських послуг і наполягав на безплатному захиснику. Та вже невдовзі його взявся захищати далеко не безплатний адвокат Пільгуй.
Передісторія
Нагадаємо, що призначали Сергія Корнієнка керівником Театру корифеїв торік теж зі скандалом. Не зважаючи на те, що під керівництвом Вячеслава Вандрашека театр за пів року заробив більше, ніж за ввесь попередній рік, і поставив шість успішних прем’єр і дві театралізовані концертні програми, йому запропонували звільнитися.
Коли він відмовився і надав цьому розголосу, голова обласної ради Юрій Дрозд оголосив конкурс на посаду директора театру. Вячеслав Вандрашек пов’язував це з політичними перипетіями в облраді й тим, що його асоціюють з попередником Дрозда Сергієм Шульгою, при якому він очолив заклад.
На те, що підстав для його звільнення і проведення конкурсу на посаду немає, оскільки з Вандрашеком уклали контракт до закінчення дії воєнного стану, вказували й Спілка театральних діячів України, і Міністерство культури. Також на його захист виступила переважна більшість колективу.
Проте влада таки провела конкурс, в якому переміг режисер і викладач акторської майстерності Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Сергій Корнієнко.
26 вересня голова обласної ради Юрій Дрозд, який наголошував на тому, що керівників усіх комунальних закладів затверджуватимуть в сесійній залі, підписав розпорядження про звільнення з посади директора обласного театру Вячеслава Вандрашека та одноосібно, не чекаючи сесії, призначив на цю посаду Сергія Корнієнка.
Наступного дня після представлення “Без купюр” поспілкувався з новопризначеним про те, як його зустрів колектив, чим його привабила ця посада та що його пов’язує з депутатом обласної ради Горбуновим, з яким його неодноразово бачили разом.
За словами Корнієнка, колектив зустрів його насторожено, а на новій посаді він хоче змінити ставлення влади до працівників театру та їх умови праці. Щодо товариських стосунків з депутатом, то він запевнив, що познайомився з ним лише два тижні тому, коли вирішив брати участь у конкурсі, й крім цього їх нічого не пов’язує.
Однак саме з новим керівником Олександр Горбунов налагоджує співпрацю і згодом започатковує нові активності.
Зокрема, благодійний проєкт для військових “Мистецтво лікує”. Який реалізовує також заснована цьогоріч громадська організація “Кропивницька мистецька майстерня”, адреса реєстрації якої (вулиця Верхня Биковська, 56) збігається з адресою Благодійного фонду Олександра Горбунова.
Довідково
Сергій Корнієнко у 2012 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «режисура драматичного театру». З 2021 року – викладач акторської майстерності у цьому ж виші. Протягом творчого шляху режисував вистави у Київському молодіжному інтерактивному театрі «МІСТ», Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. М. Старицького, у Київському академічному молодіжному театрі тощо. Працював головним режисером в Українському драматичному Малому театрі. Засновник і директор школи акторської майстерності «Euphoria».
Важливо!
Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: