Сьогодні, 22 лютого, кандидат на пост Президента України від демократичної опозиції, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко поспілкувався з журналістами Кропивницького та представив свою передвиборчу програму.
Анатолій Гриценко заявив, що йтиме тільки на один президентський термін, наголошуючи, що його команда встигне реалізувати свою програму.
“Якщо команда не спроможна за 5 років виконати програму – нема чого йти в Президенти”, – наголосив він.
Кандидат у Президенти закцентував увагу на ключових аспектах своєї передвиборчої програми “Чесний президент – служитиме людям!”.
Перш за все, лідер “Громадянської позиції” внесе зміни до закону про імпічмент Президента, які передбачатимуть невідворотність покарання для усіх, незалежно від партійної приналежності. Для чиновників команда Гриценка обіцяє ввести законну “провокацію хабара”, а також періодичну перевірку на “поліграфі”. Також кандидат наголосив на необхідності позбавити правоохоронні органи права втручатися в економіку.
Політик розповів про підписання Меморандуму із Федерацією роботодавців щодо спільних заходів, що сприятимуть стрімкому зростанню економіки й відповідно підвищенню соціальних стандартів. Так, за його словами, роботодавці вважають цілком реальним встановити розмір заробітної плати для українців від 700 євро, якщо зняти корупційний податок для підприємців.
“Вони платять два податки: офіційний та корупційний. Ми змінимо цю схему, таким чином повернемо те, що зараз крадуть щороку – 400 мільярдів гривень не доходить до бюджету”, – стверджує Гриценко, говорячи про корупційні схеми на митниці та в інших сферах.
Передвиборчою програмою Анатолія Гриценка зокрема передбачено зменшення вартості ліків та відновлення контролю їх якості, обгорунтовані й помірковані тарифи, а також скасування примусового призову на строкову службу – замість цього пропонує професійну контрактну армію.
“Таку ж професійну, як 3-й полк спецпризначення”, – наголосив кандидат у Президенти.
Гриценко розповів, що закликає інших кандидатів у Президенти до теледебатів у прямому ефірі зі своїми командами, аби українці могли зробити свідомий вибір.
“Я вважаю, що досить ігрищ, скандалів, взаємних підозр, звинувачень. Дебати потрібні для того, аби люди співставляли розуміння проблем кандидатами, шляхи вирішення та команди, які це зроблять. Як відомо, у Президента є 5 головних призначень: голова Нацбанку, генпрокурор, голова СБУ та міністри оборони й закордонних справ, їх і мають представити кандидати на пост Президента, аби українці не обирали “кота в мішку”, – говорить Анатолій Гриценко.
Як повідомлялося у ЗМІ, він уже представив кандидатури на три з п’яти ключових посад, на які призначає Президент: Віктора Трепака на посаду голови СБУ, Івана Апаршина – на міністра оборони, Олександра Савченка – на голову Нацбанку. Кандидатури міністра закордонних справ та Генерального прокурора пообіцяв озвучити згодом.
Довідково:
Віктор Трепак – екс-перший заступник голови СБУ, котрий брав безпосередню участь у затриманні “судді-колядника”, колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича, затриманні засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача, розслідував справи “діамантових прокурорів”та передав до НАБУ документи щодо так званої “чорної бухгалтерії” «Партії регіонів».
На посаді Міністра оборони Анатолій Гриценко бачить магістра державного військового управління, полковника запасу Івана Апаршина, котрий працював директором департаменту воєнної політики та стратегічного планування, Головним військовим інспектором Міноборони та керував оборонним підрозділом Секретаріату Кабміну.
Олександр Савченко – банкір, доктор економічних наук. У 90-х розробляв основи нової монетарної політики України, був виконавчим директором Європейського банку реконструкції та розвитку. У 2005 році на посаді заступника голови НБУ контролював діяльність Департаменту валютного контролю та ліцензування та співпрацю з МВФ та Світовим банком. У вересні 2009 року працював заступником міністра фінансів, а в березні 2010 року подав у відставку та очолив Міжнародний інститут бізнесу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: