13 березня Міністерство охорони здоров’я скасувало низку документів, обов’язкових для заповнення в закладах первинної медичної ланки. Про це йдеться на сайті МОЗ:
- «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»
- «Контрольна карта диспансерного нагляду»,
- «Медична карта студента »
- «Талон на прийом до лікаря»
- «Талон амбулаторного пацієнта»
- «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»
- «Книга запису викликів лікарів додому»
МОЗ також роз’яснює, що це означає для лікарів та пацієнтів.
Скасують диспансерний нагляд?
Скасовують постійні медичні огляди, відтепер Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів, яка включає в собі обстеження по групах ризику з середини року.
Чи можна буде викликати лікаря додому?
З 13 березня скасовується книга запису викликів лікарів додому. Лікар не буде зобов’язаний звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомила реєстратуру.
Чи можна буде отримати рекомендації від лікаря по телефону?
Пацієнт зможе отримати рекомендації від лікаря в телефонному режимі. Пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.
Чи залишаться студентські лікарні?
У всіх студентів будуть звичайні амбулаторні картки. Студенти зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання та підписати з ним декларацію. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.
Чи потрібна медична картка у дитячий садочок чи школу?
З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Ця форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати. Усі дані про дитину зберігатимуться в лікаря з яким батьки підписали декларацію.
Стосовно медичних оглядів у школах МОЗ проінформує пізніше, але планується проводити скринінгові огляди, тобто обстеження по групах ризику в середині року та огляди сімейним лікарем або педіатром із залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.
Де будуть записуватися пацієнти, які відвідали лікаря?
З прийняттям закону ця форма буде називатися “Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів”. Медпрацівники мають вносити потрібну інформацію, один раз і тільки в одному місці. Статистичні дані не треба заповнювати окремо – вони формуються автоматично із медичних записів. Паперовий документообіг має зберігатися тільки для закладів, що не почнуть роботу з eHealth. Медичні заклади, які не підключені до мережі інтерне або не мають комп’ютерів (про заклади в Кропивницькому, які не підключені до інтернету можна прочитати на “Без купюр”) мають заповнювати паперову форму. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу та дії лікаря за кодами ІСРС-2.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: