Прем’єр-міністр та очільник партії “Українська стратегія Гройсмана” Володимир Гройсман та міністр освіти і кандидат у списках від цієї політичної сили Лілія Гриневич, оголосили про значне підвищення зарплат учителям за тиждень перед виборами.
Як повідомляє “Економічна правда”, економісти кажуть, що це рішення призведе до зростання інфляції та посилить соціальну несправедливість.
За задумкою урядовців, оплата праці освітян зросте на 20-70% у 2020 році. Крім того, зарплати поетапно зростатимуть до 2023 року. Найменший посадовий оклад освітян зросте у 2023 році до чотирьох прожиткових мінімумів, як це передбачає закон “Про освіту”.
У результаті зарплата молодого вчителя зросте з 5 410 грн у 2019 році до 7 643 грн у 2020 році. Зарплата досвідченого вчителя збільшиться з 8 182 грн до 10 500 грн, зарплата молодого вихователя дитсадка — з 4 173 грн до 6 369 грн.
Але такі підвищення матимуть низку негативних наслідків для економіки.
“Це додаткове навантаження на бюджет відволікатиме ресурси від інших важливих проектів, від яких би виграло більше українців”, — вважає старший економіст Світового банку Анастасія Головач.
Кошти на підвищення зарплат освітян та науковців на 2020 рік не передбачені.
“Оскільки у бюджетній декларації на 2020 рік уже враховані видатки для забезпечення росту соціальних стандартів, на це рішення у 2020 році додатково потрібно знайти 19,7 млрд грн: 14,8 млрд грн — з державного бюджету і 4,9 млрд грн — з місцевих бюджетів”, — повідомили ЕП у Міністерстві фінансів.
Підвищені зарплати будуть стимулювати попит, що призведе до росту інфляції. З’явиться інфляційний податковий ресурс, який знову піде на виплату підвищених зарплат. Це замкнений цикл. До того ж, рішення про підвищення зарплат ще більше викривить видатки на освіту, вважають експерти.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: