Водопровідна вода, що подається жителям Кропивницького, — цілком безпечна. Такого висновку дійшли фахівці у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області.
Про це повідомили в управлінні за результатами лабораторних досліджень водопровідної води.
Зразки води відібрали у квартирах одного з мікрорайонів Кропивницького після появи повідомлень про невластивий колір і запах водопровідної води та погіршення стану здоров‘я жителів.
“Для всебічного дослідження та оперативного реагування на скарги громадян водопровідну воду дослідили дві установи — Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби та лабораторія ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Окрім того, водопровідне підприємство проводить щоденні дослідження води, що подає споживачам, на відповідність нормативним показникам. У зразках води, відібраних у квартирах жителів Кропивницького, виявили лише незначні відхилення щодо кольоpу. Водночас мікpобіологічні показники відповідають вимогам державних санітарних пpавил і ноpм”, – йдеться в повідомленні ГУ Держпродспоживслужби.
Колір води пов’язують з розчиненими домішками заліза. Після промивання мереж, фахівці відбиратимуться проби води для повторного дослідження.
Водночас на випадок поновлення централізованого водопостачання після тривалої відсутності води, її необхідно спустити протягом 10-15 хвилин та обов’язково обробити перед споживанням.
До повного налагодження централізованого водопостачання фахівці дають кілька рекомендацій:
• для пиття використовувати лише добре прокип’ячену (не менше 10 хвилин) або бутильовану воду;
• за можливості використовувати фасовану бутильовану воду;
• готувати їжу лише на перевіреній питній воді;
• під час приготування їжі застосовувати термообробку продукту (варіння, смаження, запікання тощо);
• використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць, пунктів розливу води) лише після обробки;
• воду з відкритих водойм використовувати тільки для господарських потреб.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: