Сьогодні, 1 травня, працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області долучилися до всеукраїнської попереджувальної акції. Як і в інших містах України, вони ввімкнули сирени автомобілів “швидкої допомоги”, аби передати “спецсигнал” владі, що обіцянки про підвищені зарплати потрібно виконувати.
Відео акції в Кропивницькому оприлюднив на сторінці Центру екстреної медичної допомоги у Фейсбуці водій “швидкої” Віктор Чміль.
“Попереджувальна акція з сиренами. Відстоюємо своє право на гідну оплату нашої праці. На цьому відео показуємо свою єдність”, – написав він.
Наше видання зателефонувало автору посту та поцікавилося, що спонукало його та колег вдатися до такої акції. Віктор розповів журналісту “Без купюр”, що водії, як і медики екстреної медичної служби, мали б отримати зарплату під час складної епідеміологічної ситуації в трикратному розмірі, проте отримали заробітну плату за квітень звичайну.
“Підвищених зарплат ні ми, ні лікарі і фельдшери ще не бачили. За березень нам ще дали премії, а за квітень отримали просто ставку”, – констатує чоловік.
Не зважаючи на 12 років стажу він отримує “чистими” фактично мінімальну зарплату в 4 800 гривень, а деякі ще меншу.
“Я недавно взяв у свою бригаду водія, так він взагалі отримав 4 200 гривень, це при тому, що брав підробіток”, – розповів Віктор Чміль.
Із зарплатою “надурили” вже не вперше. Бо ще у січні нинішнього року Верховна Рада прийняла закон №421, згідно з яким водіїв бригад “швидкої” прирівняли в оплаті праці до медичних працівників системи екстреної медичної допомоги. В зв’язку з цим оклад мав підвищитися на 20%. Проте, за словами Віктора, зарплата не змінилася.
Сьогодні службі екстреної допомоги, за його словами, бракує і водіїв, і фельдшерів. У першому випадку – через плинність кадрів, в другому – через те, що медики теж хворіють на коронавірус або ж перебувають на самоізоляції через контакт із хворими.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: