Кілька тижнів тому у кропивницькому сегменті Фейсбуку поновилась дискусія щодо розміщення в багатьох мікрорайонах міста жовтих металевих кіосків з продажу квасу. Раніше хвилю обурення ці кіоски викликали після публікації депутатом Володимиром Смірновим фото торгового об’єкта на зупинці «Готель Київ». Тоді міський голова навіть розпорядився розробити спеціальну схему з впорядкування розміщення МАФів. Втім, віз, а точніше МАФи, і досі там.
Від двох джерел, незалежних одне від одного, «Без купюр» стало відомо, що власнику вказаних МАФів могли посприяти у міськвиконкомі та депутатському корпусі. Мовляв, не може така велика кількість точок під торгові споруди виділятися без впливового покровительства.
У відповідь на запит «Без купюр» в управлінні економіки повідомили, що відповідно до рішення виконкому міськради Кропивницького «Про визначення місць для сезонної торгівлі» підприємцю Андрію Федорченку видали картку обліку. Термін дії дозволу – 15 жовтня 2018 року. В цей термін підприємець мав демонтувати торговельні об’єкти, але восени там тимчасово «примостилися» лотки з овочами й фруктами.
Після Фейсбук-скандалу щодо роботи цих МАФів декілька ларьків у центральній частині міста й лотки з овочами зникли. «Без купюр» поспілкувався з Андрієм Федорченком аби дізнатися, що йому допомагає провадити торгівлю з МАФів, дозвіл на роботу яких сплив ще в жовтні.
«Я людина з бідної родини, намагаюся якось вижити в цьому світі, грошей заробити, людям допомогти. Що в цьому поганого? Бізнес дає 10-15 робочих місць. А те, що Андрій Миколайович підтримує вітчизняного виробника квасу, який виготовляємо на пивзаводі? Людям роботу даємо, допомагаємо багатьом. Заїдьте на Балку, запитайте про Федорченка Андрія Миколайовича, скільки я людям малозабезпеченим допомагаю. Ніхто ж цього не бачить, а за якісь 5-6 кіосків такий хай підняти. Ми хочемо зараз зробити паспорти прив’язки на них, але ж ви бачите, який скандал через якісь кіоски», – відзначив підприємець.
На наше уточнення, чи йдеться про пивзавод, відомий як підприємство «Імперія-С», що належить дядькові секретаря міськради Сергію Табалову, Федорченко підтвердив. Каже, орендує в Табалова частину заводу.
«Раніше я займався квасом «Чорний ліс». Але зараз вони працюють окремо, набрали купу місць. А я намагаюся щось налагодити в житті. Це мій квас. В «Імперії-С» зняв цех, робив квас, вклав купу грошей. Орендну плату віддаємо директору, з Сергієм Табаловим я не знайомий. Може, якби був знайомий, і легше б жилося та менше чіпали всі», – бідкається Федорченко.
На питання щодо торгівлі овочами, оскільки дозвіл брали на квас, а також терміну розміщення МАФів, підприємець каже – вирішили подивитися як буде.
«Друзі просто попросили поторгувати овочами, оскільки в мене місце є. Але ж ви бачите, як зараз малий бізнес давлять всілякі мережі, «АТБ», супермаркети. Ну немає де людям торгувати, попросили люди дозволу поторгувати 2-3 дні, тиждень. Та я кажу, нехай стоять, що вони мені заважають. Ви ж розумієте, зараз чим бідніша людина, тим їй складніше пробитися на гору. Коли намагаєшся щось, усі починають пресувати чомусь», – скаржиться підприємець.
«Ми прибрали також точку на «Ідеалі». Інші теж прибиратимемо, якщо не вийде. І на Полтавській приберемо, якщо вже прижме, якщо не отримаємо паспорт прив’язки. Хоча куди з таким скандалом, нас же викинуть. Я прийшов до управління торгівлі, попросив картку обліку, дали на кілька місяців. Але ж зараз прибери їх, хтось інший свої привезе поставить. А один кіоск завезти поставити коштує тисячу гривень і скільки ж назад. Дали так, на три місяці. А я подумав: вистоять, то буде, а не вистоять – то не вистоять. Будемо дивитися, що далі робитиметься. Викинуть, то викинуть як завжди. Я так ставив, я звик так всього добиватися, треба значить ставити, то я ставлю. Ну будуть гнати, то гнатимуть. Я не здивуюся, якщо за 6 місяців не дадуть ні картки обліку, нічого», – переконує підприємець.
На наше питання, що оскільки квас виготовляється на потужностях родича другої за посадовим впливом особи в міськвиконкомі, чи не сприяли йому у розміщенні кіосків, Федорченко божиться, що всього досягає в житті сам.
«Ніхто мені не сприяв, я сам по собі взагалі працюю, як з армії прийшов, так упрягся і працюю», – каже підприємець.
На уточнення, чи не сприяли йому партійці «Батьківщини» від якої свого часу балотувався, також заперечує.
«Та це не відповідає дійсності. Я сам на себе працюю все життя. Богу вірити, людям допомагати, от такий у мене принцип. Партія від мене відмовилася, всі від мене відмовились. А я звідки знаю, чого так. Ви ж бачите, як Цертій прокоментував. А я в партію свого часу приніс 15% підтримки, люди за мене проголосували як за порядну людину», – зазначив підприємець, пригадуючи допис у Фейсбуці колишнього однопартійця, в котрому той заявив про виключення Федорченка з партії ще минулого року.
Зважаючи на скарги Федорченка щодо монопольного становища торгових мереж ми також поцікавилися його участю в акції на підтримку розміщення МАФів по вулиці Попова. «Воювати» з «АТБ» тоді взялася ГО «Кіровоградська міська асоціація по сприянню розвитку торгівлі» в особі представника Дмитра Овчіннікова, якого, до речі, називають кумом секретаря міськради Андрія Табалова. Активісти дуже хотіли поставити свої МАФи біля супермаркету, що їм таки вдалося, попри протести місцевих жителів. Як писав сайт «Перша електронна газета», паспорти прив’язки на вказані МАФи нібито видавалися ПП «Кіровоград-Буд-Дизайн», співзасновником якого є депутат міськради Кропивницького Андрій Кролевець. Водночас в управлінні архітектури божилися, що дозволів на ці ларьки не давали. До слова, Овчінніков вказаний співзасновником ПП «Кіровоград-Трейдінг-Буд», власником якого свого часу був Кролевець.
Федорченко знайомство з Овчінніковим підтвердив, а від Кролевця відхрестився, мовляв, не знає такого.
«Ну з Дімою ми товариші. Він своїм там займається бізнесом. Моя родина тисяч 30 приносить в бюджет, а «АТБ» в Дніпро податки платить. Він попросив допомогти, я допоміг, грошей заробив. Я берусь за будь-яку роботу. Може, у вас є робота, ми прийдемо попрацюємо. Я всім допомагаю, школам, малозабезпеченим. Бог сказав, якщо заробив тисячу, то людям віддай хоча б 200. Не можна усе собі в кишеню набивати», – переконує підприємець.
У Фейсбуці в останніх оновленням ми дійсно знайшли фото з відвідин підприємцем однієї з шкіл міста. Водночас наші джерела стверджують, що за вказаним стартапом явно простежується вплив вищезгаданих осіб.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: