Розкриття подробиць минулорічної операції з блокування в Кропивницькому контрабанди протиепідемічних засобів, що виявилися саморобними масками, які шив та продавав поштучно багатодітний батько-підприємець, м’яко кажучи, посіяло неабиякий скепсис стосовно гучних повідомлень СБУ. Наразі ж фігурант уже в іншій резонансній справі заявляє про неправдивість інформації Служби безпеки України про те, що на одній з нафтобаз Кіровоградщини розводили дизпаливо з газом і вилучили 100 тонн нафтопродуктів.
Підприємець сам звернувся до “Без купюр” після публікації новини про це з офіційного сайту СБУ від 7 квітня з фотографіями його нафтобази та надав копію протоколу обшуку і копії судових ухвал.
Власник нафтобази та його адвокат вважають, що працівники СБУ та Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України займаються показовою боротьбою з тіньовим ринком пального, яку вдруге за рік оголошує Уряд. Не відкидають співрозмовники й інші мотиви. Зокрема, тиск на бізнес, в якому свого часу звинувачували сумнозвісний Департамент захисту економіки, що з легкої руки міністра МВС Арсена Авакова після низки скандалів переродився в нинішній Департамент стратегічних розслідувань практично з тими самими кадрами.
В ухвалі Кіровського районного суду від 14 квітня про часткове задоволення клопотання слідчого поліції щодо проведення обшуку на нафтобазі заявником вказано таку різносторонню особистість, як голову Благодійного фонду “Благомир ВС” Геннадія Орєшкова. Метою благодійної організації, як ідеться на сторінці у фейсбуці, є “допомога громадянам та розвиток суспільства”. Та прізвище її очільника більше відоме жителям Кропивницького з бюлетенів – як одного з кандидатів на міського голову на виборах 2020-го року. Ще раніше – як прихильника перейменування Кіровограда в Благомир та активного противника приєднання пологового будинку імені Святої Анни до міського пологового будинку №1. І от, сьогодні постав у новій іпостасі…
У своїй заяві до правоохоронних органів Орєшков написав, що на території нафтобази здійснюється переробка паливно-мастильних матеріалів, а саме змішування багатофункціональних присадок та газового конденсату, шляхом зливання їх із вантажних автомобілів до стаціонарних резервуарів. У подальшому продукція начебто реалізується споживачам під виглядом бензину А-95, А-92 та дизпалива.
В клопотанні правоохоронців щодо дозволу на обшук ідеться про те, що за показами свідків, з січня по квітень на базу неодноразово приїздили вантажні автомобілі та розвантажували компоненти для виробництва бензину і дизельного палива.
Слідчі в обґрунтуванні клопотання, посилалися на висновок Міненерго та Закон України “Про стандартизацію”, згідно з якими змішування компонентів бензину та дизпалива з присадками для отримання товарного бензину і товарного дизельного палива є виробництвом.
Підприємець же каже, що не знає, хто такий Геннадій Орєшков, та як він визначав, що перевозили та зливали в резервуари на території бази.
“Я власник нафтобази, а не нафтопереробного підприємства. Ми не виробляємо пальне, а лише зберігаємо і транспортуємо”, – запевняє бізнесмен і просить наразі не називати прізвища, щоб не зіпсувати передчасними звинуваченнями правоохоронців стосунки з контрагентами і напрацьовану за багато років репутацію. – “Під час обшуку 29 квітня у нас нічого не знайшли, але звернулися до суду щодо арешту автомобілів і бочок. Проте суддя, після того, що ми розказали і показали на фото, не побачив підстав для арешту майна і задовольнив клопотання слідчого частково”.
В ухвалі ж суду від 6 травня йдеться тільки про арешт документації для подальшої її перевірки, трьох літрових пляшок зі зразками пального та резервуарів з колонками. Про 100 тонн пального – ані слова.
Вилучені ж автомобілі з бочками-причепами правоохоронці повинні негайно повернути власнику.
Водночас в ухвалах нічого не згадується про експертизу зразків пального, що послужило б правоохоронцям підставою для заяви про змішування його з газовим конденсатом.
Адвокат Юрій Усатенко стверджує, що обшук проводився під відеозапис та на відео знято, що усі, крім одного резервуару, порожні, із залишками темних нафтопродуктів, відпрацьованим мастилом на дні.
“Виймається палка, а там лише 5-10 сантиметрів темної жижі. В одному резервуарі знайшли дизельне паливо, і він єдиний підключений до колонки. Через неї заправляються авто підприємства. Одне фото – з сусідньої ділянки, що не відноситься до нафтобази. Там стояв чужий автомобіль з мазутом, на нього також намагалися накласти арешт. Прокурор в суді усно зазначив про начебто обладнання для переробки світлих нафтопродуктів, але в протоколі обшуку нічого такого немає. Один зі свідків заявив, що нібито бачив, як темні нафтопродукти пропускают через фільтр і на виході отримують дизельне паливо, а потім продають його. Це все одно, що бруд пропустити через фільтр і очікувати, що потече бензин. Тому що темні нафтопродукти – це залишки перегонки світлих, а не навпаки. Для того, щоб на території нафтобази щось “бадяжити” з бензином, потрібні чисті резервуари, а не з залишками темних нафтопродуктів. Адже ніхто світлі не виливатиме в темні. Це просто маячня, як і те що правоохоронці виявили схему виробництва контрафакту”, – стверджує адвокат.
Також, за його словами, стаття “Шахрайство”, яку інкримінують власнику нафтобази, передбачає конкретні дату і час скоєння злочину, наслідки та наявність потерпілих.
“Нічого з переліченого в слідчих немає”, – стверджує Юрій Усатенко.
“Без купюр” відслідковуватиме перебіг цієї справи і звернеться за коментарем до правоохоронців із цього приводу.
ДЕ СТО ТОНН ПАЛЬНОГО?
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: