Міська влада і громадські активісти підписали Меморандум про співробітництво в обрізуванні дерев.
Про це повідомили в ініціативній групі «За справедливість і закон» Громадської ради при виконкомі міськради Кропивницького.
Як повідомлялося, у квітні цього року в рамках проекту реконструкції парку Перемоги приватна фірма «Єлізавета» провела обрізування 1285 дерев у парку Перемоги. Підрядник зрізав всі гілки крони і залишив одні стовбури. Ці роботи назвали «формувальною обрізкою».
Така радикальна обрізка дерев викликала обурення громадськості та у фахівців.
У парку Перемоги більшість обрізаних дерев належать до породи клен гостролистий, який вкрай погано переносить глибоку обрізку.
Згідно з проектом реконструкції парку, таку ж «формувальну обрізку» планували застосувати до всіх 7 тисяч дерев у парку.
На думку громадськості, це неминуче призвело б до загибелі зелених насаджень, що є неприпустимим у парку, який має статус «парк-памʼятка садово-паркового мистецтва».
Небайдужі мешканці міста, зокрема, представники ініціативної групи Громадської ради при міськвиконкомі на чолі з Олександром Тарасовим та учасники громадського обʼєднання «Озеленення» на чолі з Надією Паливодою зверталися в екологічну інспекцію, в міську раду та інші інстанції, щоб не допустити подальшої «варварської» обрізки дерев, а також почали готувати позов до суду, в разі, якщо не вдасться захистити зелені насадження іншими методами.
Зрештою міська влада пішла на діалог з громадськістю і запропонувала «сісти за стіл переговорів». З метою вирішення конфлікту та уникнення розгляду цієї ситуації в суді сторони вирішили разом співпрацювати з метою максимального збереження зелених насаджень і недопущення їх пошкодження під час виконання подальших робіт при реконструкції парку Перемоги.
Зокрема сторони уклали Меморандум, який передбачає, що:
- всі 7 тисяч дерев обрізати не будуть, а лише ті, які знаходяться вздовж доріжок парку;
- при обрізці в дерев не зрізатимуть всі гілки, а лише сухі, аварійні й ті, які можуть заважати пішоходам чи транспорту;
- сторони разом визначатимуть, які дерева обрізати, а які – ні;
- представники сторін можуть вільно знаходитися в парку і контролювати виконання робіт із зеленими насадженнями;
- замість усіх дерев, які всохнуть внаслідок обрізки 1285 дерев, проведеної у квітні 2019 року, протягом 5 років, фірма «Єлізавета» має висадити нові дерева і поливати їх протягом кількох років;
- зрізи на деревах замазуються фарбою.
Від громадськості Меморандум підписали О. Тарасов і Н. Паливода, а з боку міської влади – заступник міського голови Олександр Вергун, директор підприємства «Єлізавета» Алла Чернік, також документ погоджено з міським головою Андрієм Райковичем.
Наразі умови Меморандуму виконуються. В останні тижні в парку проводяться роботи з обрізування сухого гілля і видалення сухих дерев, представників громадськості запросили спостерігати за перебігом робіт.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: