Після кількох акцій кропивницьких активістів Дмитра Потоцького та Дмитра Завражного з демонтажу радянської символіки та заяв до правоохоронних органів про невиконання закону про декомунізацію про останній згадали і в міській раді.
Як повідомляє пресслужба міськради, сьогодні, 29 квітня, секретар міськради Олег Колюка обговорив з представниками Громадської ради продовження декомунізації та демонтажу елементів комуністичної символіки в обласному центрі.
Він пояснив, що приміщення Кропивницької міської ради, на фасаді якого залишилася орнаменти у вигляді серпа і молота, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Елементи комуністичної символіки всередині будівлі вже демонтували.
На початку травня громадські активісти та спеціалісти Головного управління житлово-комунального господарства виїдуть разом на один з об’єктів у Кропивницькому, де ще залишилися елементи комуністичної символіки.
Учасники зустрічі обговорили й питання долі пам’ятника Комсомольським поколінням Кіровоградщини. За підрахунками влади, демонтаж монументу вартуватиме близько мільйона гривень, тому вирішили не витрачати на це бюджетні кошти.
Довідково
- Нещодавно в обласному центрі активісти демонтували радянську зірку на будівлі підприємства “Цукрогідромаш”, що по вулиці Архангельській, 94 та радянський лозунг на даху колишнього ліжкового заводу.
- Як повідомляв “Без купюр”, ініціатори акції, керівник місцевого осередку Національного корпусу Дмитро Потоцький та громадський діяч Дмитро Завражний, переконані, що в умовах ескалації воєнного конфлікту з російськими окупантами на Сході, важливо демонструвати позицію населення України і ставлення в тому числі до спільного з Росією радянського минулого – продовжуючи декомунізацію. Тож зупинятися не збираються.
- Нагадаємо, що повна назва так званого закону про декомунізацію – “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
- Він був прийнятий у 2015 році з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України.
- Йдеться зокрема про політичні репресії протягом 1917-1991 років комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також організацію Голодомору 1932-1933 років.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: