Багатопрофільний лікувально-діагностичний, навчально-науковий та реабілітаційний комплекс — усе це під дахом одного закладу — лікарні Святого Луки, яка вчора офіційно відкрила в Кропивницькому новозбудоване приміщення. Його будівництво тривало з 2020-го року. Два корпуси, В і С, вдалося відкрити торік і ось цієї п’ятниці відбулося відкриття найбільшого — корпусу А. Не зважаючи на те, що це приватний медичний заклад, багато медичних послуг тут надають за договорами з Національною службою здоров’я України безкоштовно.
Поки керівник лікарні Григорій Урсол (на фото вгорі крайній праворуч) зустрічав численних колег та інших гостей з усієї області та різних міст України, начальниця відділу науки науково-дослідного департаменту Світлана Грищук провела екскурсію для журналістів і розповіла про нові можливості для пацієнтів, медиків, науковців, військових та як удалося реалізувати такий масштабний проєкт під час пандемії і війни.
Масштаб, до слова, відчувається не лише за рівнем оснащення, а й ногами. Адже загальна площа нового комплексу – 17 з половиною тисяч метрів квадратних.
Як зауважила Світлана Грищук, ідея Григорія Урсола полягала в тому, щоб поєднати тут все найкраще, що він бачив в інших медичних закладах країни та за кордоном. Тож новий комплекс об’єднує лікувально-діагностичну базу, приміщення для клінічних досліджень, навчальної та наукової діяльності й реабілітації.
Так, зокрема, в новому корпусі знаходиться кілька кабінетів ультразвукової діагностики, УЗД-апарати яких оснащені різними програмами, залежно від профілю лікарів.
Аналогічно організовано процес лабораторних досліджень. Лабораторій також кілька — на різних поверхах. Сучасні апарати роблять експрес-тести венозної крові й вже через 15-20 хвилин результати доступні на комп’ютері лікаря.
Для пацієнтів, яких готують до операцій, та післяопераційних є окремий блок із реанімацією на 16 ліжок. Одна з операційних обладнана ангіографом, що дозволяє проводити операції з застосуванням рентгену судин.
В палатах стоять багатофункціональні ліжка, що фіксують зручне положення для хворого. Окремі палати — з телевізором, холодильником, душем та внутрішнім телефоном.
На усіх поверхах годинники показують однаковий час із точністю до секунди. Як пояснила пані Світлана, це важливо для дотримання режиму лікування та харчування, а також для проведення клінічних досліджень.
До речі, заклад має цілий відділ клінічних досліджень, де лікарі й координатори вивчають медичні протоколи, слідкують за їх дотриманням та навчаються.
В одному з приміщень осів Науково-дослідний інститут травматології й ортопедії Донецького національного медичного університету. Поруч для зручності — травматологічні палати.
А ще в новій будівлі розміщується клінічна лікарня, яка свого часу переїхала з Донецька в Лиман, а після повномасштабного вторгнення, влітку минулого року, — з Лиману до Кропивницького.
Лікарня Святого Луки також має базу та спеціалістів для реабілітації, зокрема військових.
Фізіотерапевтичний кабінет обладнаний крім апарату електрофорезу — апаратами індуктотермії, комбінованої електротерапії й високочастотним лазером.
Серед іншого журналістам показали кабінети косметології, електронейроміографії, кабінки для водних процедур із перлинною ванною, приміщення офтальмологічного центру для дорослих і дітей.
Окремої уваги заслуговує гемодіалізний центр. Як пояснила Світлана Грищук, це єдиний центр гемодіалізу в країні, що знаходиться не в пристосованому, а в спеціально спроєктованому приміщенні за німецькою технологією і з урахуванням статистики хворих на ниркову недостатність.
Незабаром тут встановлять 45 діалізних машин, які поки що чекають на розмитнення. При організації їх роботи у 2-3 зміни, це дозволить обслуговувати понад сто пацієнтів. Тоді як зараз в іншому приміщенні закладу лікування проходять 32 хворих.
Конференц-зала наукового центру, який назвали на честь заступниці генерального директора, розрахована на 240 місць. За словами колег, покійна Ольга Василенко дуже багато зробила для того, щоб лікарі мали змогу навчатися, розвиватися, отримували доступ до новинок і сучасних методик лікування. Тут сьогодні проходять конференції, семінари, тренінги. Зокрема, й цього дня перед лікарями виступили з доповідями про бойові травми дихальних шляхів та усунення болю і відновлення функцій організму при остеоартриті світила вітчизняної науки, професори Вадим Гетьман і Володимир Мавродій.
Загалом заходи на честь відкриття нового комплексу до хвилини розписані на два дні — це екскурсії закладом, наукові конференції, виставки-продажі медичного обладнання та сувенірної продукції від місцевих майстрів.
Зокрема, сьогодні, 20 травня, лікарі міста мали змогу зустрітися та поспілкуватися з директоркою Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Наталією Будяк.
Реалізувати такий масштабний для нашої області проєкт вдалося завдяки державній програмі пільгового кредитування “5,7,9%”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: