Вчора, 4 грудня, відкрилася виставка “Волонтерський крафт задля перемоги” в Обласному краєзнавчому музеї, яка триватиме до середини січня.
На виставці відвідувачі мають змогу побачити крафтову волонтерську продукцію. Завітав і “Без купюр”, щоб поспілкуватися із волонтерами й черговий раз привернути увагу наших читачів до їхньої діяльності.
Адже, як розповіла Світлана Литвиненко, комунікаційниця Асоціації сприяння самоорганізації населення, збирати кошти для потреб військових волонтерам стає все важче.
“Волонтерський крафт – це продукція, яку власними ресурсами за підтримки донатів людей виготовляють волонтерські організації. Ми презентуємо на цій виставці широку палітру всього, що виготовляють волонтери нашого регіону”, – розповіла Світлана.
Вона перелічила основне, що виготовляється на Кіровоградщині й можна побачити на виставці: це і сухі супи, паштети, енергетичні набори, чаї. Навіть є загоювальна мазь та шлунковий чай. Також кілька видів маскувальних сіток, саперські набори, евакуаційні ноші, рюкзаки, спеціалізований військовий одяг — плащі-пончо, плащі-намети, плитоноски, балаклави, шапки.
Також на виставці представили кілька видів спальників. Про один з них детально розповів Дмитро Семенюк, волонтер, директор громадської організації “Волонтерський інформаційний фронт”.
“Збираємо на спальники для ЗСУ і замовляємо на нашому місцевому підприємстві “Асгард”, щоб їх виготовляли для військових. Цей спальник витримує до 30 градусів морозу, як вказує виробник. Він оснащений компресійним мішком, тому що зимові спальники мають такий недолік – вони великі, і компресіний мішок дозволяє втягнути в розмірах. Ці вироби зарекомендували себе на фронті. Цей спальник для контрнаступу”.
За словами Дмитра Семенюка, у рамках акції “Народний спальник для ЗСУ” вже зібрали майже 100 тисяч гривень. Він сподівається, що за цей тиждень зберуть ще більше.
“Всі спальники, які відшиють, передадуть волонтерам Krop:hub “Тільки разом ми сила” і тим волонтерам, які везуть автівки на передову, щоб на логістиці заощадити. І будемо кидати в машину всі ці спальники. Вони будуть їхати до тих військових, які втратили свої. Наше завдання – пошити той виріб, який буде якісним, легким, дасть тепло”, – зазначив пан Дмитро.
У спальник вшита подушка. Рухом печей цей спальник відкривається. Це продумано для того, щоб військовому швидко його розстібнути. Є швидкісна застібка-блискавка. Спальник має водонепроникні функції.
Волонтер також розповів, що на початку року зібрали майже пів мільйона гривень, відправили 230 спальників: і з компресійним мішком, й інших виробників. У цьому сезоні планують зібрати мільйон гривень і відправити вже 500 штук.
Тетяна і Олена Педорук, засновниці благодійного фонду “Варгус”, розповіли про шеврони, які відшивають для військових.
За словами пані Тетяни, шеврони може купити будь-хто. Вони виготовляються у місті Знам’янка. Кошти одразу йдуть на актуальні збори.
“Шеврони у вигляді бойових гусенят. Спочатку була ідея їх виготовляти лише як шеврони, але зараз вони є також у вигляді значків на магніті. Щоб можна було не лише військовим носити їх, а й нам, цивільним”, – розповіла пані Олена.
Волонтерки розповідають, що на гусенят приміряли й шоломи, і бронежилети, із джавелінами, гранатами. І так з’явилася ідея зробити шеврони, які можна продавати за донати і потім ці кошти акумулювати на збори.
“Так хвилювалася дарувати чи не дарувати. Може воно дитяче дуже. І тут виносимо. А військовий дивиться: “Ой які вони класнючі”. Ну і потім пішли вже замовлення”,– згадує Тетяна Педорук, як вперше дарувала шеврон з гусеням захиснику.
За словами голови КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення” Алли Волошиної, допомога у розвитку соціального підприємництва — один із ключових напрямків Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини.
“Волонтери уже виробляють якісну продукцію, яка користується попитом не тільки у військових, а і у жителів мирних територій. Ми за те, щоби для волонтерів були достатні правові умови роботи у напрямку налагодження і розвитку роботи соціальних підприємств. Для цього діє наша регіональна волонтерської мережі взаємопідтримки у напрямку адвокації соціального підприємництва”, – каже вона.
Виставка організована КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у партнерстві з Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини у проєкті “Волонтерський крафт”, що втілюється завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: